Sajad Narva lapsed õpivad laagris Noored Kooli eesti keelt ja viivad läbi projekte


Avaldaja:Madli Leikop09. Juuli 2019

Täna algab Narvas linnalaager Noored Kooli, kus ligi 300 1.-8. klassi õpilast Narva koolidest õpivad kahe nädala jooksul eesti keelt ning arendavad sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi. Lapsi juhendavad programmi Noored Kooli osalejad, kes alustavad sügisel õpetajana tööd koolides üle Eesti.

SA Noored Kooli nõukogu esimehe, Swedbanki juhatuse liikme Kaie Metsla sõnul pakub linnalaager arenguvõimalusi nii Narva lastele kui ka prgrammi Noored Kooli õpetajatele. „Narva koolinoortele on kaks nädalat linnalaagris kahtlemata kasulik kogemus: nad saavad seal uusi sõpru, viivad ellu oma projekte ning justkui möödaminnes õpivad ka eesti keelt. Lapsi ja noori juhendavate õpetajate jaoks on see aga hea proovikivi enne õppeaasta algust, mis võimaldab end arendada õpetaja ja liidrina,“ sõnas Kaie Metsla.

Narva koolilapsed töötavad linnalaagris väikestes gruppides õpetaja eestikeelsel juhendamisel kindla ülesande kallal, näiteks lavastavad etenduse, koostavad eestikeelse ajalehe või retseptiraamatu, loovad lauamängu, korraldavad kunstinäituse, teevad muusikavideo või filmi jne. Õppetegevus käib laagris hommikuti, pärast lõunasööki saavad lapsed tagasi koju minna.

Juhendajate rollis on Noored Kooli 13. lennu 30 osalejat, kes on läbinud tiheda konkursisõela ja valitud programmi enam kui 200 kandidaadi seast. Enne linnalaagrit on kõik alustavad õpetajad läbinud ligi 100 tundi pedagoogilist koolitust ning linnalaagri ajal toetavad neid kogenud tegevõpetajad erinevatest Eesti koolidest. Sügisest saavad neist klassi- ja aineõpetajad koolides üle Eesti.

Laagris osalemine on laste jaoks tasuta. Laagri toimumist toetavad Briti Nõukogu, Narva Linnavalitsus, The Edith Randam Rogers Trust ja The Helle Randam Trust.

Allikas: SA Noored Kooli info. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: