Ametikoolis algas täiendav vastuvõtt vabadele õppekohtadele


Avaldaja:Madli Leikop13. August 2019

Kuressaare Ametikool võtab kuni 8. septembrini vastu sooviavaldusi õppimiseks nendele erialadele, kus on vabu õppekohti.

„Tervikuna läks sellesuvine vastuvõtt korda, avaldusi esitati oluliselt rohkem kui mullu,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Mõne eriala vastu oli väga suur huvi, teise vastu jälle väiksem ja seetõttu on lisavõimalus nendel noortel või täiskasvanutel, kes veel soovivad septembrist uusi oskusi omandama asuda.“

Põhihariduse järgsetes kutsekeskhariduse õpperühmades, kus lõpetaja omandab nii ameti kui ka keskhariduse, on vabu kohti ehitusviimistluse, koka, majutusteenindaja ja sõiduautotehniku erialadel. 

Tsükli- ja õhtuõppes saab veel õppima tulla giidi, koka, nahkkäsitöö, stilisti ja õmbleja erialadele. Töökohapõhises õppes saab tulla veel õppima spaateenindajaks, hooldustöötajaks või klienditeenindajaks kaubanduses.

Vastavalt sellele, kuidas kohad täituvad, uuendatakse erialade loetelu jooksvalt kooli veebilehel kuni 8. septembrini.  Lisainfot saab telefonil 452 4600.

Sisseastumisavaldusi võetakse vastu tööpäeviti ametikooli linna õppehoones. Avalduse saab esitada ka ametikooli veebilehe kaudu.

Kokku esitati sel aastal Kuressaare Ametikoolis õppimiseks 437 sisseastumisavaldust.

Kõige rohkem avaldusi esitati küünetehniku erialale (38). Tsükliõppe erialadest olid populaarsed veel ärikorralduse spetsialist (29) ja lapsehoidja (26). 

Kutsekeskharidusõppe erialadest soovitakse kõige enam õppida kujundusgraafikuks (25) ja noorem tarkvaraarendajaks (23). Huvi vähesuse tõttu ei saa ametikool avada kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse eriala. 

Allikas: Kuressaare Ametikooli pressiteade