Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakond pälvis Talenditähe tiitli


Avaldaja:Madli Leikop19. August 2019

Möödunud reedel tunnustas MTÜ Eesti Talendikeskus Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonda Talenditäht 2019 auhinnaga.

Tunnustuse saanud osakond on hea tiimitööna järjepidevalt viinud ellu projekte ja korraldanud konkursse, mis on aidanud märgata ja toetada laste andeid. Muuhulgas on hoitud järjepidevana Õpilaste Teadusliku Ühingu toimimist. Erilise kiituse pälvisid osakonna iga-aastaselt korraldatavad noorte leiutajate konkurss, õpilaste teadusfestival ja üliõpilaste teadustööde konkurss ning telesaatesarja „Rakett 69“ valmimise toetamine TeaMe+ programmi raames. 

„Paljud lapsed ja noored on oma huvid ja anded avastanud just tänu teaduse populariseerimise osakonna algatatud projektidele, need on tõmmanud kaasa nii uusi juhendajaid kui innustunud osalejaid,” põhjendas auhinna määramise otsust Eesti Talendikeskuse juhatuse liige Viire Sepp.

Talenditäht on mõeldud kiituseks silmapaistva panuse, erakordse algatuse või tubli saavutuse eest andekuse toetamisel. Tunnustustseremoonia leiab igal aastal aset Talendikeskuse suveseminaril.

MTÜ Eesti Talendikeskus on 2016. aastal loodud vabatahtlik võrgustikuühendus, mis on seadnud eesmärgiks tõsta andekusealast teadlikkust ühiskonnas, suurendada mõistmist andekate laste eripärade ja -vajaduste suhtes, koondada ekspertteadmist, vahendada häid kogemusi  ja initsieerida projekte, mis aitaksid kaasa andekate laste arengut toetava keskkonna loomisele kõikjal Eestis.

Talenditäht2019.jpg

Talenditäht2019_Margit Lehis.jpg


Fotodel (autor Sulev Kuuse): 

·         Talendikeskuse juhatuse liige Tiina Mikk andmas auhinda üle teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna vanemkoordinaatorile Margit Lehisele

·         Margit Lehis auhinnaga

Allikas: Eesti Teadusagentuuri pressiteade 

Haridus- ja Noorteamet