Eesti suurimal õpetajate konverentsil arutatakse, kuidas toetada õpetajaid muutuvas koolikeskkonnas


Avaldaja:Madli Leikop22. August 2019

Esmaspäeval, 26. augustil toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis 20. õpetajate konverents, mille põhiteemad on õpetaja roll ja eneseareng ning mitmekeelsus Eesti koolis.

Ligikaudu 370 osalejaga konverents on Eesti suurim õpetajate foorum ja esinduslik kokkusaamiskoht nii Eesti venekeelsete koolide õpetajatele kui ka Ida-Viru piirkonna haridusasutuste töötajatele.

Juubelikonverentsi pealkiri „Õpetajaks olemise ilu ja valu“ kajastab õpetajate ootust saada oma igapäevatöös rohkem mõistmist ja tuge.

Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Marek Sammuli sõnul on kool nagu kogu ühiskond pidevas muutumises. „Kõne all on eesti keele õpetamise kvaliteet, koolis kasutatakse järjest enam digilahendusi ja õpetaja töös on rõhuasetus nihkunud õppimise toetamisele. See paneb õpetaja olukorda, kus enese arendamine on möödapääsmatu,“ rääkis Sammul.

Konverentsi töö toimub üheksas sektsioonis, kusjuures eraldi on tähelepanu pööratud lasteaiaõpetajatele ja koolijuhtidele. Muu hulgas arutletakse õpetaja toetamise, Eesti alushariduse uuendamise, mitmekultuurilise kooli maailmakogemuse ja koolikiusamise ennetamise teemal.

Sõna saavad teise hulgas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk ning eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas-Lang. Tegevõpetajad peavad mitu ettekannet eestikeelse õppe rakendamise kohta venekeelses koolis. 

Konverentsil toimub ka parlamendierakondade esindajate debatt „Kuidas muutub Eesti kool eesti kooliks ja mis saab venekeelsest koolist?“. Väitlejad otsivad vastust küsimustele, kuidas jõuda tervikliku eesti kooli mudelini, kas see välistab või ei välista osalist venekeelset õpet, missugused on konkreetsed sammud ja millises ajakavas neid ellu viiakse.

Konverentsi töökeeled on eesti ja vene keel. Kavaga saab tutvuda veebilehel ja konverentsi saab jälgida otseülekandes aadressil http://uttv.ee.

Konverentsi toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Anna Markova, õpetajate konverents 2018.

Samal teemal:

 

Harno logo