Täisstipendiumiga Ameerikasse vahetusaastale


Avaldaja:Greete Palksaar05. September 2019

9. ja 10. klassi noored saavad kandideerida täisstipenidumile, mis katab reisi-, elamiskulud ning pakub igakuist taskuraha.

Algas uus kandideerimisvoor TASUTA vahetusprogrammi FLEX ehk Future Leaders Exchange, mida administreerib USA organisatsioon American Councils koostöös USA Saatkonnaga ning oma heakskiidu on andnud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

FLEX pakub võimalust õppida aasta USA keskkoolis ja elada kohalikus perekonnas.

Ootame kandideerima kõiki 9. ja 10. klassi õpilasi.

Programmis osalemine on õpilastele tasuta ning täisstipendium katad kõik reisi- ja elamiskulud. Isegi kindlustus ja taskuraha on programmi poolt.

Kandideerimiseks tuleb neil esmalt täita Internetis olev avaldus koos kolme lühiesseega. Avaldus asub aadressil: http://ais.americancouncils.org/flex . Avaldus ja esseed on inglise keelsed, kuid grammatikat nende puhul eraldi ei hinnata. Avalduste tähtaeg on 17. oktoober 2019.

Poolfinalistid valitakse novembris ning nemad läbivad juba intervjuu, inglise keele testi ja kirjutavad testimiskeskustes (Tallinnas, Narvas või Tartus) essee.

Kõigil õpilastel üle Eesti on võrdne võimalus osaleda ning soovime leida programmi just õpilasi erinevatest Eesti piirkondadest. Füüsiline puue pole programmile kandideerimisel takistuseks. Tähtis on valmisolek, huvi ja tahtmine õppida ingliskeelses ja teistsuguses kultuurikeskkonnas.