TalTech 101: avatud teaduslaborid, laulupidu, Smilers ja Singer Vinger


Avaldaja:Madli Leikop12. September 2019

13. septembril ootab Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) oma tudengeid, teadlasi, vilistlasi ja sõpru enda 101. sünnipäevale: linnakupidu, vilistlaste kokkutulekud, avatud teaduslaborid, linnakuorienteerumine ja esimest korda ka leiutajate laulupidu „Mõistuse, käe ja lauluga“.

„Möödunud aastal ülikooli juubeliks korraldatud linnakupidu tõi kokku üle 5000 inimese ja tekitas nii palju häid emotsioone, et ülikoolipere nõudis uut,“ ütles linnakupeo peakorraldaja Sten Kalder.

Programm on tihe – keskpäevast kuni varajaste hommikutundideni: saab vaadata tehnikaülikooli ajaloofilmi, Cleveroni ja Bolti esindajad annavad inspireerivad loengud, orienteeruda linnakus jpm.

Külalisi oodatakse ka tavaliselt vaid õppe- ja teadustööks reserveeritud laboritesse, kus saab tutvuda näiteks 3D-prinditud elektrimasinatega, analüüsida erinevatest allikatest pärit veeproove, proovida nii virtuaalreaalsuse lahendusi kui ka mobiilse roboti juhtimist.

Kell 18.30 paneb päevasele programmile punkti TalTechi laulupidu, kus koos publikuga esinevad mitmed ülikooli kultuurikollektiivid: orkester, koorilauljad, rahvatantsuansambel, tippdirigendid ja solistid. „Laulupeole on oodatud kõik, olenemata sellest, kas laulusõnu tead või viisi pead. Laulikud on nii digi- kui paberkujul,“ lubab Kalder.

Õhtune programm on küll tasuline, kuid Kalderi sõnul sellise piletihinnaga kuskil mujal nii paljude artistide ning sellise kontseptsiooniga pidu ei ole. Kell 19 algav linnakupeo järelpidu laiub 10 000 ruutmeetril ja neljal erineval peoalal esinejatega igale maitsele. Sel õhtul vallutavad tehnikaülikooli erinevad lavad näiteks Smilers, Singer Vinger, ÖED, räppar AG, DJ Kristjan Hirmo.

Väga erinevat muusikat teevad ka peamaja sööklas lavale astuvad tehnikaülikooli vilistlasbändid Kõva Kivi, Francis, CableWaves, Ska Meika, Sud Impa, MÜRK, Grüne+Wagen.

Linnakupeo kavaga saab tutvuda TalTechi kodulehel. Kogu linnakupeo info on olemas ka TalTechi mobiilirakenduses, mille saab alla laadida nii Google Play´st kui App Store´ist.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli info.