Eesti Rahva Muuseumis avatakse fotonäitus üliõpilastest läbi rahvusülikooli saja aasta


Avaldaja:Madli Leikop07. November 2019

Alates 8. novembrist saab Eesti Rahva Muuseumi sillaalal vaadata fotonäitust „Nägus noorus“, mis kujutab üliõpilasi viimase saja aasta jooksul.

Näitus on pühendatud eestikeelse ülikooli sajandale aastapäevale.

Saja aasta jooksul pildile püütud tudengielu seikade kaudu saab näituse külastaja hea ülevaate eri aegade üliõpilaste olemusest ja tegemistest. Fotodel näeb tudengeid õppimas, eksamiks valmistumas, praktikumides osalemas ja loenguid kuulamas, ent sellest rohkemgi on neid jäädvustatud laulmas, tantsimas, sportimas, protestimas ja sõpradega aega veetmas, aga ka lihtsalt unistamas. 

Foto Rahvusarhiiv.jpg

Foto pärit Rahvusarhiivist

Tartu Ülikooli muuseumi projektijuhi Külli Lupkini sõnul mõtiskles näituse meeskond seda ette valmistades kaua, kas on olemas üks iseloomulik tudengi nägu. „Vastuseks saime, et on küll: see on nägusa nooruse nägu,“ ütles Lupkin.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk tõstis esile sõnumit, et ajastust hoolimata on ülikool eelkõige üliõpilaste jaoks. „Rahvusülikooli aastapäeva puhul koostatakse palju näitusi, kuid selle näituse teeb eriliseks asjaolu, et tähelepanu keskmesse on seatud üliõpilased. On tore, et piltidel pole vaid töö ja õppimine. Väga suure osa ülikoolikogemusest – eriti Tartus – moodustab ka kõik muu: akadeemilised organisatsioonid, traditsioonid ja kaasõppijad,“ kommenteeris Valk.

Näitusel eksponeeritud fotod pärinevad Tartu Ülikooli muuseumi, Tartu Ülikooli raamatukogu, Tartu Ülikooli televisiooni, Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Ajaloomuuseumi, Tartu Linnamuuseumi, Rahvusarhiivi ja erakogudest.

Näituse koostas Külli Lupkin Tartu Ülikooli muuseumist ja kujundas Merike Tamm Eesti Rahva Muuseumist. Teostusel oli abiks Eesti Rahva Muuseumi näituste juht Kristjan Raba.

Näitus „Nägus noorus“ jääb Eesti Rahva Muuseumis (Tartus Muuseumi tee 2) avatuks 2. veebruarini 2020.

Allikas: TÜ pressiteade

Haridus- ja Noorteamet