PÖFFi teadusfilmide fookuses on hääbuv ja arenev elu


Avaldaja:Madli Leikop15. November 2019

Mis saab siis, kui inimkonna ükskõiksus looduse suhtes jätkub?

Teadus areneb meeletu kiirusega, aga kas samamoodi areneb ka inimese võime teha õigeid otsuseid ja kasutada tehnoloogiat vastutustundlikult või võib soov muuta inimest paremaks anda hoopis vastupidise efekti? Kas rohkem kui kunagi varem fookuses olevatest kliimaprobleemidest rääkimisest on kasu ja kas see toob muutuse? 

Neile ja mitmetele teistele küsimustele hääbuva ja areneva elu fookuses annavad vastuse viis populaarteaduslikku filmi, mis linastuvad Pimedate Ööde filmifestivali Just Filmi teadusfilmide programmis Teadus 360° Tallinnas ja Tartus 15. novembrist 1. detsembrini. 

Pimedate Ööde filmifestival ja Eesti Teadusagentuur toovad juba neljandat aastat vaatajateni teadusfilmide eriprogrammi, mis aitab kaasa maailma mõistmisele ja mõtestamisele ning ainealaste teadmiste seostamisele reaalse eluga. Seetõttu sobivad seansid hästi põhikooli ja gümnaasiumiõpilaste koolitundide täienduseks.

“Teadusfilmide programmi edu ja iga aastaga suureneva vaatajate arvu taga on noorte üha kasvav huvi teaduse vastu ning tihe koostöö festivali korraldajate, teadlaste ja teadusajakirjanike vahel. Mul on väga hea meel selle üle, et koostöö tulemusena on sündinud tõeliselt vahva programm, mis toob teaduse meile lähemale ja aitab kaasa teadusliku mõtteviisi juurdumisele ühiskonnas,“ ütles teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson. 

Mitmete filmide linastumise järel toimuvad kinosaalis vestlused teadlaste ja ajakirjanike vahel. Samuti on vaatajad oodatud arvamust avaldama ja mõtteid jagama. Temaatilised vestlused korraldatakse teadusagentuuri, teadusajakirjanike seltsi ning mitmete teadlaste ja spetsialistide koostöös.  

"Tänavused filmid süübivad meie planeedi, selle elustiku ja ökosüsteemide, aga ka meie kui inimliigi jaoks eluliselt tähtsatesse teemadesse, mis nõuavad kõigi mõtlevate olendite ja südamega ilmakodanike tähelepanu. Filmidele kaasa elades ja nende järel asjatundjast teadlasega vesteldes osaleme tegelikult ju globaalses aruteluvõrgustikus ja võib-olla aitame natu-natukenegi ka lahenduste leidmisele kaasa," ütles teadusajakirjanike seltsi esimees Priit Ennet. 

Täpsema info programmi kohta leiab Just Filmi kodulehelt