AHHAA Robolahing toimub 9. mail


Avaldaja:Madli Leikop03. Jaanuar 2020

Teaduskeskus AHHAA kutsub kõiki roboti- ja meisterdamishuvilisi osa võtma ise ehitatud lahingurobotite võistlusest ehk AHHAA Robolahingust, mis toimub 9. mail 2020 juba neljandat korda.

Sündmuse peakorraldaja Kaimo Kukk rääkis, et osalema on oodatud igas vanuses huvilised. “Roboteid võib ehitada nii üksinda kui meeskondlikult, huviringis, koolis või pereliikmetega.” Ta julgustas registreerima ka neid, kes varem roboteid ehitanud ei ole. “Peamine on julgus ja pealehakkamine,” kinnitas Kukk.

Võistlusel on kaks kaalukategooriat: kuni 29,9 kg ja 30-55 kg ning masinad võtavad mõõtu spetsiaalsel lahinguareenil. Kukk selgitas, et roboti eesmärk on vastane kahjutuks teha ning selleks võib kasutada väga erinevaid relvi. “Need võivad olla löökriistad, aga ka näiteks ketassaed või lõiketerad,” ütles ta.

Kaimo Kukk rääkis, et sellise mastaabiga robotivõistlus on ainulaadne nii Baltikumis kui Põhjamaades. “Huvi ürituse vastu on järjest kasvanud ja info sündmuse kohta on levinud ka välismaale. 2018. aastal osales Robolahingul esimene Läti tiim ning järgmiseks võistluseks on osalussoovi avaldanud juba mitmed teised lähiümbruse robotifännid,” lisas ta.

Registreerimiseks tuleb täita 19. jaanuariks elektrooniline vorm: http://www.robolahing.ee/registreerimine.

AHHAA Robolahing toimub 9. mail 2020 Tartu Kammivabrikus.

Allikas: korraldajate info