Negavatt õpetab õpilasfirmadele keskkonnahoidlikkust


Avaldaja:Madli Leikop10. Jaanuar 2020

Homme, 11. jaanuaril toimub Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) roheideede konkursi Negavatt koolituspäev õpilasfirmadele, kus õpetatakse noortele, kuidas juhtida ja turundada vastutustundlikku ettevõtet.

Negavati projektijuht Anni Raie selgitab, et keskkonna- ja kliimateemad on tänastele noortele väga olulised ning seetõttu soovivad mitmed õpilasfirmad oma ettevõtte ka keskkonnahoidlikumaks muuta. Aga kui seda põhjalikult läbi ei mõtle, võib teadmatuse tõttu asi natuke nihu minna. „Seepärast peamegi vajalikuks noortega neid teemasid arutada, et õpilasfirmad aitaksid reaalselt maailma paremaks muuta,“ selgitab Raie. „Mul on hea meel, et õpilasfirmade programmi vedav Junior Achievement Eesti oli lahkesti nõus meiega koostööd tegema, sest soovime, et keskkonnahoidlikel õpilasfirmadel oleks võimalus oma toote või teenuse arendamist jätkata kandideerides Negavati konkursile,“ lisab ta. 

Koolituspäeval saavad noored ettevõtjad uusi teadmisi rohepesust, sh kuidas seda ära tunda ja oma ettevõttes vältida. Räägitakse ka roheturundusest ning väärtuste juhtimisest. 

Junior Achivement Eesti ja Negavati koostöö jätkub juba 8.-9. veebruaril õpilasfirmade laadal Rocca al Mare Kaubanduskeskuses ja Kristiine Keskuses. Negavatt valib sealt välja ühe keskkonnateemadega haakuva õpilasfirma, kes pääseb otse konkursi 15 parima hulka ning jätkab koos teiste meeskondadega tööd 10 000-eurose peaauhinna nimel. Negavati seitsmes hooaeg alustab juba 2. veebruaril ning ideede esitamise tähtaeg on 23. veebruar. Parimatest parimad selguvad 2. juunil. 

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud 18- kuni 30aastastele noortele mõeldud konkurss, mille eesmärk on suurendada ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad hoida keskkonda. Kuue eelmise hooaja jooksul on Negavatile laekunud kokku enam kui 300 ideed, mille raames on näiteks tuule tiibadesse saanud võtmehoidjaks kokkuvolditavaid poekotte tegev Poko ning kontorite sisekliima süsteemide automatiseerimisega tegelev idufirma SmartVent. Circupi korduvkasutatavate joogitopside kiirpesumasinaid võis kohata möödunud suvel mitmel festivalil ning aasta lõpus valmis keskkonnateadlikkust suurendav lauamäng EcoRace. 

Allikas: Keskkonnainvesteeringute keskuse info 

Haridus- ja Noorteamet