Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu


Avaldaja:Madli Leikop23. Jaanuar 2020

Kategooriad:Kasulik teada

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.

Mailis Repsi sõnul oli huvi Eesti hariduse vastu foorumil üle ootuste suur. „Foorumil kuuldu oli ilmselgeks kinnituseks, et meie haridussüsteem on teistele riikidele eeskujuks. See annab meile vägeva võimaluse Eesti riigi positiivse kuvandi tugevdamiseks ning haridusekspordi suurendamiseks,“ sõnas Reps.

Minister märkis, et peame hoolikalt mõtlema, kuidas sellist tähelepanu ühiskonna hüvanguks kõige paremini tööle panna. „Just selleks olemegi loonud kaubamärgi  Education Nation. Usun, et sellest saab järgmine Eesti edulugu,“ lisas Reps. Apple’i, Amazoni, Discovery ja Microsofti haridusvaldkonna juhid tundsid huvi selle vastu, et teha koostööd innovaatiliste lahenduste juurutamiseks haridussüsteemis. „Neil ettevõtetel on palju mõtteid hariduse kaasajastamiseks ning Eestit nähakse suurepärase partnerina, kellega uusi lahendusi läbi arutada ja ehk testidagi,“ sõnas minister. See on võimalus, mis aitab Eesti haridust veelgi paremaks muuta.

Töövisiidil kohtus minister Reps ka Suurbritannia koolihariduse ministri Nick Gibbiga, kellega arutati Eesti ja Suurbritannia hariduskoostööd. Samuti pidas minister Suurbritannia haridusministeeriumis avaliku loengu Eesti hariduse eduloost.

Allikas: HTMi pressiteade