Programmi Noored Kooli saab kandideerida 14. märtsini


Avaldaja:Madli Leikop04. Veebruar 2020

Kõik huvilised saavad nüüd kandideerida õpetamise ja eestvedamise arenguprogrammi Noored Kooli 14. lendu. Kandideerimine on avatud 14. märtsini.

Kandideerima oodatakse igas vanuses inimesi üle Eesti, kes tunnevad endas soovi pühenduda intensiivsele õppimisele ja enesearengule ning töötada selle nimel, et kõigil lastel oleks elus rohkem valikuid. Kahe aasta jooksul läbivad Noored Kooli osalejad ainulaadse õpetamis- ja juhtimiskoolituse, mis aitab neil kujuneda muutuste eestvedajateks oma kogukonnas. Samal ajal töötatakse täiskoormusega tavakoolides, õpetades peamiselt 1.-9. klassi õpilasi.

Noored Kooli nõukogu liige, Advokaadibüroo Sorainen vanempartner Aku Sorainen soovitab kandideerida programmi kõigil tegijatel, kes soovivad anda oma panuse Eesti hariduse arengusse. “Et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse, vajame rohkem innustavaid eestvedajaid meie koolidesse. Tule Noored Kooli programmi, et teha päriselt tähenduslikku tööd ja areneda tuleviku juhiks,” sõnas Sorainen.

Noored Kooli programmi vastu võetud kandidaadid läbivad suvel põhjaliku ettevalmistuskoolituse ning asuvad sügisel õpetajana tööle. Värbamisjuht Margot Lillemägi innustab kõiki inimesi Noored Kooli uute osalejate leidmisel kaasa aitama. „Haridus on ühiskonna alustalana meie kõigi vastutus ja me ei saa oodata, et keegi teine selle vaikselt ära lahendab. Väga palju on paremaks läinud, aga on ka probleeme, mis on süvenenud ning mille lahendamine vajab hulga inimeste koostööd ja energiat. Igaüks, kellele läheb korda ühiskonna tulevik, saab kas kandideerida ise Noored Kooli programmi või aidata kaasa, rääkides sellest võimalusest oma sõpradele.”

Kandidaatidelt eeldatakse mittepedagoogilist kõrgharidust ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eestimaa koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb kandidaatidel põhjaliku kolmeosalise valikuprotsessi käigus näidata oma motivatsiooni, suhtlemis-, koostöö- ja eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid. 

Liitumiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel http://www.nooredkooli.ee

Lisainfo: Noored Kooli kommunikatsioonijuht Vladislav Lušin, e-post: vladislav@nooredkooli.ee.

SA Noored Kooli on vabaühendus, mis loob kasvukeskkonda haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi erinevatelt elualadelt võimekaid tulevasi eestvedajaid, kes soovivad anda oma panuse Eesti haridusse ja töötada vähemalt kaks aastat koolis õpetajana. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või rakendada oma kogemusi ja oskusi mõnes teises rollis. Noored Kooli on 13 aasta jooksul toonud haridusse üle 200 inimese, kellest enamik töötab siiani haridusvaldkonnas.

Allikas: SA Noored Kooli pressiteade. Foto: Tim Arterbury, Unsplash.

Samal teemal: