Auhinnatud e-kursus „Õiguse alused mittejuristile“ algab taas


Avaldaja:Madli Leikop09. Veebruar 2020

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna auhinnatud e-kursus „Õiguse alused mittejuristile‟ algab taas 10. veebruaril.

Kursusel õppija saab algteadmised õigusvaldkonna kui terviku toimimisest ja praktilisi näpunäiteid õiguslike olukordade lahendamiseks. Gümnasistidel aitab kursus otsustada, kas õigusteadus on sobiv eriala, mida ülikoolis õppida.

Õiguse aluste kursus on toimunud juba kuus korda ja sellel on osalenud kokku üle 1600 inimese. „Osalejate tagasiside ja kursuse läbinute arv teaduskonda astujate seas kinnitab, et meil on õnnestunud luua kursus, mis aitab noortel teha teadlikuma karjäärivaliku,“ ütles kursuse projektijuht Tiina Mikk. „Meilegi üllatuseks on kursus väga hästi vastu võetud ka täiskasvanute seas, kel karjäärivalikud ammu tehtud,“ lisas ta.

Kursusele on oodatud kõik, kes soovivad end õigusvaldkonnaga paremini kurssi viia. Kevadisele e-kursusele saavad gümnasistid registreeruda 9. veebruarini kursuse veebilehel.

Varasemaga võrreldes on tehtud ka paar suuremat muudatust. 2019. aasta sügisel lisati kursusele uued teemad – perekond, töö ja ettevõtlus ning kord ühiskonnas – ja senise 2 EAP asemel on nüüd võimalik saada 3 EAP-d.

Neil, kes on kursuse läbinud varem, on võimalik võtta uued osad eraldi jätkukursusena. Sedasi saavad nad ka suurendada lisapunktide arvu, mis on kasulik õigusteaduskonda kandideerimisel. Nimelt annab iga e-kursusel omandatud ainepunkt õigusteaduskonda kandideerides ühe lisapunkti. Ainepunkte saavad õppijad soovi ja võimaluse korral ka oma kooli valikainete jaoks üle kanda. 

Selge ülesehitusega ja kaasahaaravad õppematerjalid ning videoloengud on kokku pannud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõud, kes on oma ala tippteadlased ja praktikud. Lisaks tutvustavad kursuse jaoks loodud videoklippides õigusameteid õiguskantsler Ülle Madise, riigi peaprokurör aastatel 2014–2020 Lavly Perling, riigikohtunik aastatel 2013–2019 Priit Pikamäe, õigusteadlane Lauri Mälksoo jt.

Õiguse aluste e-kursus on pälvinud e-kursuse kvaliteedimärgi 2018, selge sõnumi auhinna 2017 ning Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnustuse 2018.

liugpilt-620x349.jpg

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal: