Tartu Tervishoiu Kõrgkool avab huvilistele uksed


Avaldaja:Madli Leikop18. Veebruar 2020

Neljapäeval, 20. veebruaril kell 10.00-14.30 avab Tartu Tervishoiu Kõrgkool oma uksed, et tutvustada õppimis- ja karjäärivõimalusi tervishoiuvaldkonnas.

Et huvilised saaksid valdkonnast mitmekülgse ülevaate, löövad kõrgkooli avatud uste päeval töötubade, loengute ja ringkäikudega kaasa ka Tartu Ülikooli Kliinikum ja Tartu Kiirabi.

Kõrgkooli teenuste ja koostöö koordinaator Richard Jalakas viitas, et kuna rakenduskõrgkoolis on olulisel kohal praktiline õpe, saab ka avatud uste päeval erinevate õppekavade tegevusi ise töötubades proovida. Näiteks õenduse töötoas on võimalus harjutada erinevaid õendusprotseduure, bioanalüütiku töötoas saab teha mikrobioloogilist külvi, tervisekaitse spetsialisti töötoas hinnata joogivee kvaliteeti. Koostöös Tartu Kiirabiga on võimalik vaadata kiirabiauto sisse ning samuti saavad osalejad külastada Tartu Ülikooli Kliinikumi erinevaid osakondasid, et näha haiglatöö telgitaguseid.

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis saab õppida radiograafia ja terviseteaduse magistriõppekavadel, rakenduskõrghariduse tasemel õe, ämmaemanda, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti, radioloogiatehniku ja füsioterapeudi õppekavadel ning kutseõppes hooldustöötaja, massööri, lapsehoidja, tegevusjuhendaja ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadel. Suvine vastuvõtt kõrgkooli toimub 15. juunist 2. juulini.

Tööportaal http://cvkeskus.ee viis eelmisel aastal läbi uuringu, et selgitada välja missuguste kõrgkoolide vilistlased tunnevad end tänasel tööturul kõige enesekindlamalt. Uuringu põhjal koostatud edetabeli esikoha hõivabki Tartu Tervishoiu Kõrgkool - vilistlastest enam kui 93% kinnitasid, et nad leidsid endale sobiva töö hiljemalt paari kuu jooksul pärast kooli lõpetamist.

Allikas: Tartu Tervishoiu Kõrgkooli info.