Tallinna Tehnikaülikool viib õppetöö e-kanalitesse ja kaugõppesse


Avaldaja:Madli Leikop16. Märts 2020

TalTech viib õppetöö alates 16. märtsist e-kanalitesse ja kaugõppesse, ülikooli õppehooned on õppetööks suletud. Muutub ka tehnikaülikooli muu töökorraldus.

Ülikool lähtub Vabariigi Valitsuse väljakuulutud eriolukorrast, mis kehtib esialgu 1. maini. 

Õppetöö distantsõppele viimist korraldavad õppejõud, kes annavad sellest õppeainele registreerunud tudengitele ka teada. Üldisemat õppetööd puudutavate küsimuste kohta saab täiendavat teavet programmijuhilt, oma teaduskonna õppenõustajalt või nõustamiskeskusest.

Ühiselamute elanikele annab täiendavaid juhised Üliõpilasküla, kes teenindab üliõpilasi e-kanalite kaudu.

TalTechi mobiilsuskeskus on jooksvalt kontaktis kõikide välisõppes viibivate tudengitega ning vahendab olulist infot partnerülikoolidega.

Kui ülikooli tudengil või töötajal on tuvastatud koroonaviirusesse nakatumine, palutakse sellest ülikooli informeerida. Neil välisüliõpilastel ja -töötajatel, kellel ei ole Eestis perearsti palub ülikool kasutada Terviseameti soovitatud kontakte.

Teadusarendus- ja haldustegevus toimub tehnikaülikoolis tavapäraselt, akadeemilistel ja mitteakadeemilistel töötajatel on lubatud rakenda paindlikku tööaega ja kodutööd. Tehnikaülikool aktsepteerib vabatahtlikku karantiini kodutööna. 

Lähetuste osas tuleb ülikoolierel järgida riiklike soovitusi, st lähetustest hoiduda. 

Spordihoone, muuseumi näitusesaal ja raamatukogu lugemisala on suletud esialgu 1. maini.

Raamatute laenutamine ja tagastamine ning e-maili ja telefoni teel teenindamine-nõustamine jätkub. Täpsemad juhised on raamatukogu kodulehel. Raamatukogu teenindusaeg tööpäevadel on kell 9-16, nädalavahetusel on raamatukogu suletud.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade

Haridus- ja Noorteamet