Saaremaa riigigümnaasiumi juhiks saab Ivo Visak


Avaldaja:Madli Leikop24. Märts 2020

Konkursikomisjoni otsuse kohaselt saab järgmisel aastal avatava Saaremaa riigigümnaasiumi direktoriks Ivo Visak.

Varasemalt on Ivo töötanud Tallinna Laagna Gümnaasiumis graafilise disaini, filosoofia ja ühiskonnaõpetuse õpetajana ning Tallinna 37. Keskkoolis graafilise disaini, väitluse, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajana ning Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimehena. Hetkel töötab disainiagentuuris Velvet produtsendina. Lisaks osales Ivo programmis Noored Kooli ja on pälvinud tiitli Aasta Noorsootöötaja 2017. Noorsootöös on Ivo seisnud alati selle eest, et noori nähakse tõsiseltvõetavate ja hääleõiguslike kodanikena.

Konkursikomisjon oli oma otsuses üksmeelne. Ivo Visak paistis silma konkreetse ja hea argumenteerimisoskusega, noorusliku ja uuendusmeelse lähenemisviisiga. Tema visioon enda juhitavast koolist on värske ja julge, sisaldades põhjalikult läbimõeldud ning probleemõppest lähtuvat õppekorraldust.

Ivo sõnul on koolijuhi roll pakkuda õpetajatele ja õpilastele parimat töökeskkonda, mis on hariv, kaasaegne ja mis kõige olulisem – mõnus õpetajale, sest siis on ka õpilastel hea olla.

Ivo Visak alustab tööd 1.maist 2020. a.

Saarema Gümnaasiumi direktori ametikohale kandideeris 16 kandidaati. Komisjoni kuulusid lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi ametnikele ka Saaremaa valla ja riigigümnaasiumide direktorite esindajad.

Saaremaa riigigümnaasium planeeritud kuni 540 õpilasele ning see avatakse 1. septembril 2021.

Allikas: HTMi pressiteade