Aita tuleviku haridusloolast!


Avaldaja:Madli Leikop02. Aprill 2020

Üleskutse TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseumilt: hea õpetaja, aita meil kokku koguda erilisi/huvitavaid/nutikaid koduülesandeid, et tuleviku haridusloolastel oleks, mille üle imestada. See oleks omalaadne sõnum järeltulevatele põlvedele: me oleme leidlikud, igale probleemile on lahendus.

“Koroonaajastu” on meid kõiki sundinud oma elukorraldust muutma. Tänaseks on igapäevaelu enamuse jaoks uue rütmi juba leidnud, olgu siis tegemist lapsevanema või koolijuhi, õpilase või õpetajaga. Pedagoogid ja haridustehnoloogid on pidanud ilmutama nutikust, leidmaks käigu pealt uusi tehnilisi lahendusi ja õpetamismeetodeid, põnevaid õppeülesandeid ...  Ühel hetkel jääb see kõik selja taha, sest elu pakub uusi väljakutseid. 

Siit ka üleskutse TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseumilt: hea õpetaja, aita meil kokku koguda erilisi / huvitavaid / nutikaid koduülesandeid üle Eesti, et tuleviku haridusloolastel oleks, mille üle imestada. Ehk oled välja mõelnud toredaid kodutöid keemias või botaanikas, kiiksuga ülesandeid  maateaduses või matemaatikas? Meid huvitavad ka loov- ja loometööd: joonistused ja fotokollaažid, videoklipid, jubejutud ja sketšid, oodid, itkud ja haikud, olgu siis tegemist hetkelise mõttevälgatuse või pikema mõttetöö ajel sündinud oopusega. See oleks omalaadseks sõnumiks järeltulevatele põlvedele: me oleme leidlikud, sest igale probleemile on olemas lahendus, sageli ka mitu!

Neilt, kes soovivad korjetöös kaasa lüüa, ootame e-saadetisi aadressile epam@tlu.ee. Kindlasti peaks lisama enda ja õpilase kontaktandmed (nimi, kool, klass, e-mail, telefon)  ning märke õpilase nõusoleku kohta (kas tema töö on edastamiseks ja arhiivifondis säilitamiseks või ka avalikult digitaalarhiivis kuvamiseks). Osalejatele korraldame tänuürituse, kui ajad ja olud seda taas lubavad.

Leia meid ka Facebookist – igal nädalal postitame midagi põnevat endisaegade koolist, õpetajatest, haridus- ja kultuuritegelastest.

Täpsem info:
Ene Luka, haridusloo spetsialist
50 67861
eneluka@tlu.ee
TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseum

Foto: Photo by João Silas on Unsplash

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet