TalTechi rektori valimised lähenevad finišisse: viimane debatt on 8. mail


Avaldaja:Madli Leikop05. Mai 2020

Kategooriad:Konkursid, Kõrgharidus

TalTechi rektorikandidaatide viimane avalik debatt algab 8. mail kell 14 ning arutelu on suunatud ülikooliperele ja laiemale avalikkusele.

Virtuaalse debati otseülekannet saab jälgida tehnikaülikooli veebis http://www.taltech.ee/valimised2020.

TalTech valib rektori 18. mail. TalTechi rektoriks kandideerivad: ametisolev rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, tehnikaülikooli ehituse- ja arhitektuuri instituudi direktor akadeemik Jarek Kurnitski ning Tallinna Ülikooli praegune rektor professor Tiit Land. 

Debati katusteemaks on nii tehnikaülikooli arengusuunad, akadeemilised ambitsioonid kui ka roll ühiskonnas, täpsemalt aga tark linnak, õppe-, arendus- ja teadustegevus, rahvusvahelistumine ja koostöö erasektoriga, samuti vilistlaskonna roll ülikoolis.

TalTechi nõukogu liige ning rektori valimiskomisjoni esimees Tõnis Kanger ütles debati eel: "See on tehnikaülikooli rektorikandidaatide viimane avalik debatt. Kuivõrd senised on olnud tudengite ja ülikooli haldustugistruktuuri töötajate kesksed, siis ootan sellelt debatilt laiemalt kogu liikmeskonna, eriti aga akadeemilise personali ja vilistlaste aktiivset osalust. Loodan, et käsitlemist leiavad nii ülikooli teaduse olukord kui ka ühiskonna teenimise teemad."

Debatti modereerib ajakirjanik Urmas Vaino.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade

Haridus- ja Noorteamet