Eesti Arhitektuurimuuseumis näeb Jõhvi, Kärdla, Sillamäe ja Võsu põhikooli uue hoone konkursi töid


Avaldaja:Madli Leikop26. Mai 2020

Kategooriad:Soovitame, Kasulik teada

Eesti Arhitektuurimuuseumi galeriikorrusel on teisipäevast 26. maist vaadata näitus Jõhvi, Kärdla, Sillamäe ja Võsu põhikooli uue hoone arhitektuurivõistluse parimatest töödest.

2018. aastast alates on Eestis peetud järjest rohkem uute koolihoonete arhitektuurivõistlusi. Eesti Arhitektide Liit on korraldanud neist kolm: Jõhvi Põhikooli, Kärdla Põhikooli ja Sillamäe Vanalinna Kooli arhitektuurivõistluse. Lisaks on Riigi Kinnisvara AS ja kohalikud omavalitsused korraldanud nii riigigümnaasiumite kui ka põhikoolide uute hoonete erinevat tüüpi arhitektuurivõistlusi. Eesti Arhitektide Liit oli neisse kaasatud kooskõlastajana ja liidu esindajad osalesid žüriide töös. Nende võistluste hulgast on näitusele valitud Võsu põhikooli ja lasteaia võistlus.

Võistlustele on iga korraga tulnud rohkem osalejaid: esimesena toimunud Kärdla Põhikooli võistlusele esitati viis ideekavandit, aga Võsu kooli võistlusele juba 15 ja Sillamäe kooli võistlusele 21 tööd. See kinnitab arhitektide kasvavat huvi kooliruumi loomise vastu ja ka seda, et Eesti Arhitektide Liidul on oluline roll kooliarhitektuuri nüüdisajastamises.

Eesti koolivõrgu korrastamine on hoo sisse saanud. Arhitektid annavad sellesse kaaluka panuse, aidates viia kooliruumi vastavusse muutunud õpikäsitusega.

Allikas: muuseumi pressiteade