Digilõpuaktused tehnikaülikoolis on 18. ja 19. juunil: sündmus digitaalne, diplom paberil


Avaldaja:Madli Leikop16. Juuni 2020

Tehnikaülikooli lõpuaktused on sel aastal otseülekandena – digitaalselt saavad osaleda nii lõpetajad, nende sugulased ja sõbrad.

Sel õppeaastal on tehnikaülikooli juba lõpetanud üle 1800 noore tippspetsialisti, aga lõpetajaid lisandub veelgi, sest eriolukorra tõttu saavad I ja II astme lõpetajad kaitsta oma lõputöösid 18. augustini.

Värsketele vilistlastele on tehnikaülikooli uksed alati avatud – oma õpinguid jätkama on oodatud kõik Eesti helgemad pead, ka teistest ülikoolidest.

TalTechi õppeprorektor Hendrik Volli sõnul on see kevad väga eriline – tehnikaülikool soovib hoida oma lõpetajate ning nende lähedaste tervist ja seepärast on lõpuaktused digitaalsed. „Kuigi aula uksed jäetakse sel korral suletuks, on igal teaduskonnal personaalne aktus, kõlavad nii hümn kui Gaudeamus ning peetakse ka lühikesi kõnesid, paberil lõpudiplomi saavad meie värsked vilistlased kätte hiljem dekanaatidest.“ 

Voll lisab, et digiaktustel on palju sellist, mida traditsiooniliselt pole varem olnud. 

Näiteks on sinna integreeritud visuaal tervest ülikoolilinnakust – st selle aasta pidulik hetk väljub ülikooli aulast TalTechi imekauni linnaku eri nurkadesse. Need on kohad, mis on märgilised ülikooli tudengitele ning millega nüüd saavad tutvuda ka nende lähedased. Näiteks raamatukogu, söökla, akadeemikute allee, amfiteater ning muidugi õppehooned.

Tulemas on ootamist väärt üllatusesinejad, TalTechi lõpetajaid tervitavad mitmed säravad vilistlased ja õnnelikud tudengid.

Näiteks Sigrid Kirss loodusteaduskonnast rõhutab: „Mitte miski ei ole ümberlükkamatu. Elame ajastul, kus kõik võimatu on võimalik ning tuleb mõelda suurelt – uued avastused ja teadmised muudavad ja kujundavad meie riiki, Eestit. Koroonakarantiin tõstis meie arusaama teaduse vajalikkusest, oskust eristada olulist ebaolulisest.“ Helena Grete Lillepalu paneb aga südamele, et määramata integraali puhul ei tohi unustada lisada +C.

18. juunil on lõpuaktus majandusteaduskonnas (kell 18.00), loodusteaduskonnas (kell 18.30). 19. juunil on lõpuaktused IT-teaduskonnas (18.00) ning inseneriteaduskonna esimeses astnes kell 18.30 ning magistriõppes  kell 19.00. 

Tehnikaülikool on rahvusvaheline ülikool ning seetõttu on eestikeelsed aktused inglisekeelsete subtiitritega. Link aktustele: http://taltech.ee/uudised/aktused

Tehnikaülikooli saab sisse astuda kuni 7. juuli kella 12:00-ni, erialade saab tutvuda http://teejuht.taltech.ee.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade