Teadusagentuur kutsub tunnustama parimaid teaduse populariseerijaid


Avaldaja:Madli Leikop03. Juuli 2020

Eesti Teadusagentuur ootab kandidaate tänavustele teaduse populariseerimise auhindadele, millega tunnustatakse silmapaistvaid teadusest kõnelejaid ning innustatakse teadusest ühiskonnas rohkem rääkima ja kirjutama.

„Oskus oma teadustööd tutvustada, sellest põnevalt ja köitvalt rääkida ja teha seda nii, et see ka teistele huvi pakub, on väga suur väärtus. Teadusagentuur on juba aastaid parimaid teaduse populariseerimise projekte tutvustanud ja tegijaid tunnustanud. Teeme seda ka nüüd ning kutsume kõiki oma ägedaid projekte ja põnevaid töid konkursile esitama,“ ütles teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik. 

Varasematel aastatel on elutööpreemia pälvinud Ain Kallis, Mihkel Zilmer, Ene Ergma, Tiit Kändler, Mare Ruusalepp, Viire Sepp, Helle ja Jaak Jaaniste, Tullio Ilomets, Tiiu Sild ning mitmed teised Eesti teaduse nähtavusele kaasa aidanud teadlased ja teadusest kõnelejad.

Tunnustusettepanekuid saab esitada alates 1. augustist teadusagentuuri veebilehel http://www.etag.ee/konkursid. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september.

Allikas: korraldajate info 

Harno logo