Arvamusfestivalil räägitakse aktuaalsetel teadusteemadel


Avaldaja:Madli Leikop13. August 2020

14. ja 15. augustil Paides toimuval Arvamusfestivali teadusalal räägitakse muuhulgas akadeemilistest lõhedest Eesti teaduses, meie oskusest kasutada Eestis kasvavat puitu ja toitu, tasakaalust akadeemilise vabaduse ja rahastaja soovide vahel ning sellest, kas teadus otsib ja leiab objektiivset tõde.

Kahel festivalipäeval toimub kokku kaheksa teadusteemalist arutelu.

„Teadus on kõikjal meie ümber, kuid just seetõttu võib ta jääda paljuski märkamata. Teadusala aruteludes võtame aga teaduse ja inimelu põimingud mitme kandi pealt teravalt fookusse," ütles teadusala juht, Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees Priit Ennet. 

„Meil ja koostööpartneritel on väga hea meel, et ka väiksemas mahus Arvamusfestivalil on teadusalal täita tähtis roll. Viirusest tingitud üleilmne kriis on selgelt näidanud, et inimkonna ees seisvad väljakutsed võivad olla ootamatud ja palju suuremad, kui me seda siiani iga päev tajunud oleme. Usun, et nüüd mõistab palju rohkem inimesi teadlaste töö vajalikkust ja loodab teaduse abil lahendusi leida – see omakorda suurendab huvi teaduse vastu,“ lausus Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Aruteludes saavad sõna teadlased, poliitikud, ametnikud, ajakirjanikud, ettevõtjad jt. 

Vallitorni kõrval asuva teadusala valmistasid ette Eesti Teadusagentuur, Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ja Tartu Ülikooli teaduskool koos partneritega Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist ning Haridus- ja Teadusministeeriumist. 

Vaata teadusalal toimuva kohta jooksvat infot Facebookis “Arvamusfestival 2020: Teadusala“.

Teadusala kava leiab Arvamusfestivali veebilehelt märksõna „Teadus“ alt. 

Allikas: Eesti Teadusagentuuri pressiteade. Foto: Photo by Bill Oxford on Unsplash

Samal teemal:

Harno logo