Ida-Virumaal toimub õpetajatele mõeldud teabepäev "Õpilasfirmast edukaks ettevõtjaks"


Avaldaja:Madli Leikop19. August 2020

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses toimub 27. augustil piirkonna esimene üldhariduskoolide õpetajate infopäev, kus Junior Achievementi, Hooandja, Tehnopoli, Objekt ja Prototroni spetsialistid tutvustavad õpetajatele võimalusi õpilaste ettevõtlusoskuste arendamiseks ja ettevõtluse alustamiseks.

Infopäev toimub Sillamäel aadressil Tallinna mnt 13.

Üritus on mõeldud nimelt õpetajatele, kuna just õpetaja on usaldusväärne teabeallikas õpilaste jaoks. Seetõttu on ülimalt tähtis, et õpetajad saaksid värsket ja asjakohast teavet algallikatest, looksid vajalikud kontaktid ja seejärel inspireeriksid õpilasi.

Igas Ida-Viru piirkonna koolis õpivad andekad ja loovad lapsed. Paljud neist käivad huviringides, kus valmistavad ilusaid ja kasulikke asju. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses õpivad igal aastal erinevatel erialadel umbes 2500 õpilast. Kuid enamik isegi ei üritanud oma tooteid ega teenuseid turustada. Selle peamised põhjused on teabe puudumine, hirmud ja ebakindlus. Samal ajal on Eestis nii palju võimalusi turvaliseks ettevõtluse alustamiseks.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse projektijuhi Olga Sjukkalova sõnul võimaldab õpilasfirma tegevuses osalemine noortel läbida kogu ettevõtte elutsükli vaid ühe aasta jooksul ja katsetada igale ettevõtjale vajalikke nn pehmeid oskusi: suhtlemisoskus, loovus, pühendumus, vastupidavus, visadus, vastutus.

Õpilasfirma arendamise üheks takistuseks on rahastamise puudumine. MTÜ Hooandja projektide konsultant Jelena Zhovnikova räägib sellest, kuidas saab rahastada oma ideed Hooandja portaali kaudu. Tehnopoli, Objekti ja Prototroni esindajad räägivad nende organisatsioonide pakutavatest teabe- ja rahatoest. Iga infopäeval osaleja avastab enda jaoks palju uut ja saab usaldusväärseks tugiisikuks algajatele ettevõtjatele.

plakat-web-et.jpg

Osalemistaotluse saab saata aadressile olga.sjukkalova@ivkhk.ee. Taotlusi võetakse vastu kuni 25. augustini.

Allikas: IVKHK pressiteade

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet