Hea Eeskuju konkurss kutsub tunnustama silmapaistvaid noori


Avaldaja:Madli Leikop17. September 2020

Sellest nädalast saab esitada kandidaate tunnustuskonkursile Hea Eeskuju. Konkursil tunnustatakse neid üld- või kutsehariduskoolis õppivaid koolinoori, kes on oma vabast tahtest viinud kodukandis ellu midagi sellist, mis väärib kogu Eesti tähelepanu.

Hea Eeskuju konkurss toimub kolmeteistkümnendat korda. Konkursile saab esitada noori, kes on teistele mingil viisil eeskujuks, olgu see siis kohaliku kogukonna tasandil või üleriigiliselt. “Oluline ei ole teo suurus, vaid see, missugust mõju see teistele ühiskonna liikmetele avaldab. Näitame, et noored ei ole mitte ainult meie tulevik, vaid nad loovad tulevikku juba tänasel päeval,” ütleb Hea Eeskuju peakorraldaja Hanna Liis Suuder. Taotlusi saab esitada kuni 4. oktoobrini. 

Möödunud aastal pälvis Hea Eeskuju tiitli Avinurme Gümnaasiumi abiturient Katrin Kaarama, kes algatas Eestis uudse seebihokiturniiri, lööb kaasa kodutütarde ridades, mängib orkestris saksofoni ja on ka edukas noorsportlane. “Tänu sellele tiitlile olen saanud julgust veelgi ettevõtlikum olla. Kuna elan väikeses kohas, siis oli see tiitel oluline ka kogukonnale,” räägib Kaarama. “Lisaks olen hakanud märkama teisigi tegusaid noori enda ümber, neid tunnustanud ja vajadusel õla alla pannud, sest omast kogemusest võin öelda, et meeskonnatöö on kõige alus.”

49114016297_e91e43bcac_o.jpg

Esitatud taotluste seast valib žürii välja 15 finalisti, kelle hulgast selgub laureaat. Konkursi patroon on riigikogu liige Kristina Šmigun-Vähi. Hea Eeskuju tiitli pälviv noor saab konkursi peatoetajalt Swedbankilt preemiaks 1500 eurot. Konkursi finaliste tänatakse noortekonverentsil Lahe Koolipäev toimuval tänugalal 18. novembril. Oma kandidaadi saab esitada juba täna aadressil http://heaeeskuju.ee/avaldus. Esitajaks võib olla nii eraisik kui ka asutus. 

Allikas: korraldajate info. Foto: Photo by Becca Tapert on Unsplash

Samal teemal: