Huawei kutsub tudengeid kandideerima rahvusvahelisse tehnoloogia-programmi


Avaldaja:Madli Leikop24. September 2020

Tehnoloogiafirma Huawei kutsub Eesti tudengeid osalema rahvusvahelises tehnoloogia-programmis “Tuleviku seemned”, mis pakub osalevatele noortele laiemaid teadmisi tänapäevastest uuematest tehnoloogiatest.

2. kuni 6. novembrini toimuv programm sisaldab tehnoloogialoenguid ja seminare 5G, pilvekeskkondade ja tehisintellekti teemadel, samuti liidrikoolitust, küberturvalisuse ja digitaalse transformatsiooni teemalisi loenguid väliskülaliselt, virtuaalseid tuure ning ülevaadet täna äri mõjutavatest valdkondadest. Lõpueksami järel saavad tudengid programmi läbimist kinnitava sertifikaadi. Programmi on oodatud kandideerima nii bakalaureuse- kui magistritaseme õppurid, samuti doktorandid, kes valdavad heal tasemel inglise keelt. Balti riikides saab programmist osa 30 tugevat kandidaati, 10 igast riigist. Kandideerimiseks tuleb saata motivatsioonikiri, milles tudeng kirjeldab nii oma sobivust programmi kui huvi, samuti tutvustab juba olemasolevaid tehnoloogia-alaseid teadmisi. 

Projekti „Tuleviku seemned“ korraldab rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte Huawei, kelle eesmärk on arendada üleilmset info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) tööstust, avardada tudengite silmaringi värskeimate tehnoloogiasaavutuste suhtes ning rõhutada IKT-valdkonna professionaalide ja digitaalse kogukonna kandvat rolli tulevikus. 

Tudengid.jpg

"Et näost näkku kohtumised on hetkel võimatud, toimub programm tänavu virtuaalselt. Valituks osutunud tudengid saavad osaleda online-kohtumistel oma koduriigist. Lähitulevikus saadame Baltikumi ülikoolidele kirja, kus kutsume tudengeid kandideerima,” sõnas Huawei Balti regiooni kommunikatsioonijuht Mindaugas Plukys.

Huawei on juhtiva IKT-valdkonna ettevõttena seadnud eesmärgiks ka noorte talentide harimise. „Tuleviku seemnete“ programm võimaldab ettevõttel teha koostööd kogu maailma juhtivate ülikoolidega, mille tudengid saavad lisaks vajalikele teoreetilistele teadmistele programmi jooksul ka olulisi praktilisi oskusi. Tahame toetada andekaid noori, kellest saavad nii Eesti kui kogu maailma IKT-valdkonna liidrid,” rääkis Plukys.

Hinnanguliselt kandideerib programmi „Tuleviku seemne“ (https://www.huawei.com/minisite/seeds-for-the-future/program.html) umbes 2000 tudengit 60 riigist üle maailma. Kõige värskema info leiab programmi veebilehelt (https://s4fbaltic.com). Tudengid, kes programmi osalejate hulka ei pääse, saavad samuti valida endale huvi-pakkuvaid online-kursusi Huawei virtuaalkeskkonnas. Kursustel on võimalik osaleda nii reaalajas kui salvestatud sisu vaadates. 

Talentide leidmine ja kaasamine on iga tööstuse kasvu ja arengu aluseks. Kiirelt kasvav IKT-valdkond on paljus muutnud nii ärimudeleid kui klientide ootusi. Selle tulemusena on kiirelt kasvamas vajadus andekate IKT-valdkonna asjatundjate järele, kes neile muutustele mõistlikult reageerida oskaksid ning neid juhtida suudaksid.

Eesti vajab suurt hulka IKT-spetsialiste: igal aastal lisandub valdkonda 1580 töökohta ja tegu on Eesti tööjõuturul kõige kiiremini kasvava sektoriga. Kümne aasta pärast on tänase 37 000 töötaja asemel vaja hinnanguliselt juba enam kui 55 000 IKT-valdkonna töötajat. Ehkki mitmed kõrg- ja kutsekoolid pakuvad erinevaid õppekavasid IKT-valdkonna teadmiste omandamiseks, ei piisa sellest ometi tööjõuturu vajaduste täitmiseks. Probleemiks on ka keskmisest suurem väljalangevus IKT-erialadelt. Juba täna on Eestis EASi hinnangul puudu umbkaudu 8600 IKT-spetsialisti. Üle Euroopa ennustatakse puudu jäävaks töötajate hulgaks aastal 2022 pool miljonit inimest. 

Probleemile on korduvalt tähelepanu juhtinud mitmed asjatundjad nii riigisektorist kui ülikoolidest, samuti paljud tööandjad. Huawei eesmärgiks on pakkuda programmi „Tuleviku seemned“ abil tudengitele inspiratsiooni tänaste IKT-valdkonna asjatundjate rahvusvahelise äri ja kogemuste põhjal, et edendada nende õpinguid ja tulevasi karjääre. 

Huawei alustas tudengiprogrammi „Tuleviku seemned“ 2008. aastal. Programmi peamine eesmärk on harida ja arendada IKT-talente ja riikide ning kultuuride vaheliste sildade rajajaid, kasvatada arusaamist IKT-st ja huvi valdkonna vastu, jagada üleilmses ärikeskkonnas teadmisi ja kogemusi ning pakkuda tudengitele konkurentsitihedas maailmas ja äris hakkama saamiseks vajalikke teadmisi. 

Allikas ja foto: korraldajate info

 

Haridus- ja Noorteamet