PROTO avastustehase haridusprogrammid


Avaldaja:Madli Leikop30. September 2020

Septembris alustas PROTO avastustehas taas haridusprogrammide korraldamist. Oodatud on 1., 2. ja 3. kooliastme õpilased.

Jätkatakse juba möödunud õppeaastal populaarseks saanud kahe haridusprogrammiga 2. ja 3. kooliastme õpilastele, kuid sel aastal lisatakse programmi ka 1. kooliastme õpilastele ja lasteaia lastele. 

II ja III kooliastme õpilaste programmide “Kuumaõhupall” ja “Allveelaevad” käigus tutvutakse allveelaevade, kuumaõhupallide ja teiste leiutistega, mis on inimesi viinud  sügavale vee alla ja kõrgele õhku. Leiutistega tutvudes saavad õpilased uusi teadmisi tiheduse, soojuspaisumise, ujuvuse ja teiste füüsikamõistete kohta. Tund PROTO avastustehases sobib samade teemade lisakäsitluseks või kinnistamiseks. Õpilaste vanust ja klassi õppekava eesmärke arvestades käsitletakse õhu ja vee teemat eraldi. 

I kooliastme õpilastele ja lasteaia lastele mõeldud õppeprogrammis “Leiutajaks sündinud” uuritakse, kuidas leiutajaks saadakse ning üritame isegi ühe leiutise abil oma maailma paremaks muuta. Tund on mänguline ja kaasav ning annab võimaluse tutvuda nii PROTO Avastustehase atraktsioonidega kui panna proovile end leiutamiskunsti töötoas.

Rohkem infot:

https://prototehas.ee/haridusprogrammid/

Allikas: PROTO avastustehase info. Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet