#ErasmusDays tuleb mitmekülgsemana kui kunagi varem


Avaldaja:Madli Leikop13. Oktoober 2020

Erasmuse päevad on iga-aastane üle-euroopaline suursündmus, mille raames korraldatakse põnevaid ja suursuguseid üritusi, näituseid ja kohtumisõhtuid.

Tänavu on 15.–17. oktoobrini toimuval #ErasmusDays’il suur osa üritustest virtuaalsed, mis võimaldab palju rohkematel inimestel programmiga tutvuda.

„Praegu on käsil Erasmus+ programmi seitsmes ehk viimane tegevusaasta. Erasmus+ brändina ei vaja tutvustamist, kuid tegelikult ollakse siiani vähe kursis, kuivõrd mitmekülgseid õpirändeid ja projekte võimaldab programm läbi viia. Väga erinevad asutused – kõrgkoolidest mittetulundusühinguteni – korraldavad Erasmuse võimalusi tutvustavaid üritusi. Suur osa neist toimuvad, ajale kohaselt, virtuaalselt,“ selgitab sihtasutuse Archimedes kommunikatsioonijuht Greta Roosaar.

Erasmus+ programm on nii haridus- kui noorteprojektide maailmas avanud uksi juba pikki aastaid, andes võimalusi rahvusvaheliseks kogemuste vahetuseks, võõraste kultuuridega tutvumiseks, õppimiseks ja millegi uue loomiseks, nii õpirännates kui kodus kohapeal. Programmiga avanevad võimalused  õppejõududele, üliõpilastele, õpetajatele, täiskasvanukoolitajatele ja teistele haridustöötajatele, kutseõppeasutuste õppuritele, vabatahtlikele jne. Erasmus+ programm ei piirdu ainult Euroopa või eurooplastega – mitmed tegevused on avatud kogu maailma õpihimulistele inimestele.

Iga-aastaselt on ka sihtasutus Archimedes osa Erasmuse päevadest osa võtnud ning tänavu tasub ootama jääda Erasmuse taskuhäälingut, mille esimene osa avaldatakse 15. oktoobril. Samuti saab uue nime Delfi Tudengiblogi, mis ei vahenda juba ammu ainult tudengite kogemusi, vaid kust on võimalik lugeda väga erinevaid Erasmus+ ja ESK kogemuslugusid. Nõnda saab uuest Delfi Erasmuse blogist iga päev lugeda uut Erasmuse lugu.

#ErasmusDays 2020 toimub 15.–17. oktoobrini ning eesmärk on Erasmus+ programmi erinevatele võimalustele. Kõik #ErasmusDays raames korraldatavad üritused on oodatud registreerima leheküljel - https://www.erasmusdays.eu/organize-event/. Eesti organisatsioonide korraldatud Erasmus+ ning ESK noorte- ja haridusvaldkonna projektidega on võimalik tutvuda leheküljel http://www.kaart.archimedes.ee.

Allikas: SA Archimedese info

Haridus- ja Noorteamet