Õpirändurite kogemusi saab kuulata uuest Erasmuse taskuhäälingust


Avaldaja:Madli Leikop15. Oktoober 2020

Sihtasutus Archimedes alustab taskuhäälinguga, kus erinevate Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse kogemusega inimesed jagavad oma lugusid. Erasmuse taskuhäälingut saab kuulata taskuhäälingu äppidest ning on leitav ka Youtube’ist.

„Meie eesmärk on uue taskuhäälinguga näidata kui erinevaid võimalusi Erasmus+ ja ESK pakuvad ning julgustada kõiki pakutavaid toetusi kasutama. Üldiselt on Erasmus tuntud tudengite vahetusõppe programmina, aga tegelikult on selle sihtgrupp tunduvalt laiem ning võimalusi on igas vanuses inimestele. Õpirändama saavad minna noored, õpilased, tudengid, õpejajad ja teised haridustöötajad. Lisaks on võimalik teha rahvusvahelist koostööd hariduse valdkonnas ning seal saavad lisaks haridusasutustele osaleda ka ettevõtted, mittetulundusühingud jne,“ selgitab sihtasutuse Archimedes kommunikatsioonijuht Greta Roosaar.

Erasmus ja ESK pakuvad nii palju erinevaid võimalusi, et vaid paari märksõnaga ei saagi saatekülalisi kirjeldada. Praeguseks on lindistanud saade, kus on rääkimas käinud tudeng, kes pärast kooli lõpetamist ei olnud kindel, mida ta edasi soovib õppida ja läks vabatahtlikuks Armeeniasse, kust leidiski oma kutsumuse. Teisalt on saates käinud ka õppejõud, kes kirjutas projekti, et luua ja arendada e-õpe teemal „Kroonilise venoosse haavandi käsitlemisest“. Saatekülaliste seas on nii sihtasutuse enda töötajaid kui ka välismaalasi, kes on tänu Erasmusele Eestisse tulnud ja otsustanud siia jääda.

Tuntud erasmulased on näiteks saatejuht Heelia Sillama, ajakirjanik Pille Ivask, muusikud Sandra ja Jalmar Vabarna, sportlane Tähti Alver. „Põnevaid lugusid ei ole sugugi keeruline leida – Erasmuse või ESK-iga maailma minnes hakkab mõndagi juhtuma ning meie pidime vaid külalised rääkima saama. Taskuhäälingut tasub kuulata kõigil, kel on kordki käinud peast läbi mõte, et tahaks välismaal teadmisi ammutada või rahvusvahelist koostööd teha! Meelerahuks on seda kasulik kuulata ka erasmuslaste lähedastel, et saada tõestus, miks õpirändamine kasulik on!“ tutvustab taskuhäälingu saatejuht Greta Roosaar.

Taskuhäälingu esimene osa jõudis avalikuse ette täna, 15. oktoobril Erasmuse päevade raames. Esimene osa leitav YouTube's SIIN. #ErasmusDays eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ erinevatele võimalustele. Selle raames lindistatakse ka eriepisoodid tänavuse Erasmus+ hariduse valdkonna aasta õpirände edendaja ja aasta õpiränduri konkursi võitjatega. Edaspidi avaldatakse uus taskuhäälingu episood igal neljapäeval. Ajakohaseim info on leitav sihtasutuse Archimedes Facebooki lehelt.

Allikas: SA Archimedes pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Haridus- ja Noorteamet