2. ja 3. novembril toimus Kagu-Eesti riigigümnaasiumite olümpiaadideks valmistujate OMG-laager. Sama formaadiga laager toimus juba neljandat korda ning osavõtjateks Valga, Võru, Põlva riigigümnaasiumite noored.
Laagrisse oodati igast koolist 10 tublit õppurit, kes sihivad olümpiaadivõite.
Toimumiskoht oli taaskord Tartu Ülikool ja selle õppehooned, sest tegemist on tulevaste tudengitega. Igal aastal keskendub laager kahele teemale, seekord oli põhirõhk keemia ja füüsika valdkondadel.
Esimesel päeval õpiti TÜ keemia instituudis. Chemicumis toimusid rühmatööd nii laboratooriumis tiitrimist tehes, kui üheskoos auditooriumis keemiaülesandeid lahendades. Keemiaülesandeid lahendati teadur Vladislav Ivaništševi juhendamisel ja TÜ teaduskooli laboratooriumis praktikumis tiitrimist teostati PhD Ida Rahu juhendamisel. Praktikumis määrati soolahappe lahuse kontsentratsiooni tiitrimise teel.
Esimese pika õppepäeva lõpetas ühine õhtusöök tänavarestos Kolm Tilli. Õhtusöögiks ühinesid õppuritega ka Valga, Võru, Põlva koolide direktorid, et õpilastega mõtteid vahetada ja õppimisindu julgustada.
Teine päev algas TÜ uue Delta maja külastamisega ja õppimisvõimaluste tutvumisega. Õppureid võttis vastu Tartu Ülikooli turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Henry Narits. Tuurile järgnes Tartu Ülikooli isejuhtivate sõidukite labori projekti tutvustamine ja auto uudistamine. Saadi teada, et ülikoolis tegeletakse analüüsiga, kuidas sobivad maailmas välja töötatud tehnoloogilised lahendused isejuhtivatele autodele. Isejuhtiva auto katsetamine käib kindlal marsruudil ja põnevat tööd jätkub. Päev jätkus Kaido Reivelti loenguga „Milleks meile füüsika?“.
Õppuritele olid need päevad jälle täis uusi teadmisi, kogemusi ja sõprugi. Järgmine aasta on juubelihõnguline, siis ootavad gümnasiste juba uued esinejad ja teemad.
Tänusõnad laagri õnnestumisele kaasaaitajatele Tartu Ülikooli teaduskoolist, kes nõu ja jõuga olid abiks esinejate otsimisel ja ruumide broneerimisel. Eks olümpiaadides esinemised näita, kas ja kuidas ühine õppimine väärtustub tulemusteks. Tagasiside on laagri kohta alati olnud väga virgestav ja positiivne.
Laagrit toetab Haridus- ja Teadusministeerium, TÜ teaduskool.
Artikli ja fotode autor on OMG laagri korraldaja Pille Olesk Valga Gümnaasiumist
Avafoto: Photo by Alex Kondratiev on Unsplash
Samal teemal: