Uued töövahendid Koolielu portaalis


Avaldaja:Ingrid Maadvere28. Aprill 2014 Kommentaarid (1)

Aprillis lisandus Koolielu portaali kuus uut töövahendite juhendit. Olete kõik oodatud ka 5. mail toimuvale tasuta veebiseminarile, kus tutvustame uusi veebikeskkondi.

Esimene juhend on loodud Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassi õpilase Silver Schnuri mängumootorile. Silver programmeeris Javascriptis mängumootori, millega kõik huvilised saavad väga lihtsalt ise õppemänge luua. Mängus tuleb pildilt õigeid asju ära tunda. Juhendis tutvutakse loodud mängudega, õpetatakse otsima Creative Commons litsentsiga pilte, luuakse mäng ning avaldatakse see Google Drive’is.

Koolielu algõpetuse ainemoderaator Tuuli Koitjärv on Kooliellu loonud hulgaliselt töövahendite juhendeid. Sellel kuul on tema poolt loodud kaks juhendit. InternetButtons’i abil saab luua järjehoidja erinevatest linkidest. Eriti sobiv on see algklassiõpilastele, kelle jaoks on pikkade linkide trükkimine keeruline. Teine juhend - BingoBaker aitab õpetajal lihtsalt luua bingokaarte. Korraga saab luua 8 kaarti. Kaartidele saab lisada numbreid ja sõnu. Algklassides aitavad kaardid näiteks lugema õppimisel ning vanemad õpilased saavad kaartide abil erinevad mõisted selgeks.

Tundub, et esitluste helindamine on aina aktuaalsem ning ka aprillis lisandus juhend uuele keskkonnale Knovio. Tasuta saab luua kuni viis 10-minutilist esitlust. Üles saab laadida ppt- ja pptx-faile ning olemas on ka Apple rakendus. Juhendi autor on Siret Lahemaa.

Ka kahe viimase juhendi autor on Siret Lahemaa ning need on seotud juhitud esitlustega. Aina rohkem on selliseid keskkondi, kus õpetaja saab lisaks tavapärasele esitluse loomisele lisada ka erinevaid teste, polle jne. Sellised esitlused aktiveerivad õpilasi ning annavad hea võimaluse kasutusele võtta õpilaste enda vahendid. Nearpodi saab üles laadida esitlusi (ppt, pdf) või luua neid seal samas keskkonnas. Olemas on tasuline versioon, millel on rohkem võimalusi ning nutiseadmete rakendused. Classflow on praegu veel arenemisjärgus ning uusi funktsioone tuleb pidevalt juurde.

Lähemalt saab kõigi vahenditega tutvuda veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid aprillis“, mis toimub 5. mail kell 19.00-20.00. Registreeruda saate siin.

Ülevaate andis HITSA haridustehnoloog Ingrid Maadvere.
Foto: Nearpod

Samal teemal:

    • Birgy Lorenz
      Birgy Lorenz

      See on nii hea, et Koolielust leiab selliseid uute vahendite ülevaateid. Iga kooli IT inimene või HT saab lihtsalt linki edasi jagada kolleegidele, kes ei taipa iga päev Koolielu külastamas käia.

    Haridus- ja Noorteamet