Teemaveerandid

Startisid ProgeTiigri saadikud

Et kõigil õpilastel olenemata elukohast oleks võimalus oma kodukandis IT-õpet saada, alustasid 2019. aasta kevadel Eesti maakondades tööd HITSA ProgeTiigri programmi piirkondlikud nõustajad.

Loe edasi...

 • Täiskasvanud õppijate hulk saavutas läbi aegade rekordilise taseme

  Täiskasvanud õppijate hulk saavutas läbi aegade rekordilise taseme

  23. Mai 2019
  Täiskasvanute elukestvas õppes osalemise määr on tõusnud läbi aegade rekordilisele tasemele. Värskete andmete kohaselt osales eelmisel aastal täiskasvanute õppes 19,7 protsenti 25-64aastasest elanikest, mis on 2,5 protsendi võrra rohkem kui 2017. aastal.
 •  

  Rahvusraamatukogu läheb Narva

  23. Mai 2019
  Maikuu lõpus läheb Rahvusraamatukogu kaheks päevaks Narva, et jagada kolleegidega teadmisi ja kogemusi ning viia tükike oma kogudest ajutiselt piirilinna.
 • DigiKiirendi mõjuks hästi igale koolile

  DigiKiirendi mõjuks hästi igale koolile

  21. Mai 2019
  Tänavu veebruaris-märtsis alustasid 17 koolimeeskonda neljast Eesti maakonnast HITSA DigiKiirendi programmis oma digioskuste lihvimist. DigiKiirendis osalevad koolid, kes soovivad üheskoos, meeskonnana oma digioskusi parandada.
 • Saates "Õpime koos" esineb kooliõde Jaanika Saarepuu

  Saates "Õpime koos" esineb kooliõde Jaanika Saarepuu

  21. Mai 2019
  Seekordse taskuhäälingu saatega tunnustavad autorid, klassiõpetajad Karin Tõevere ja Signe Varendi kõiki tublisid kooliõdesid. Saates räägib kooliõde Jaanika Saarepuu, kes töötas pikalt Veeriku põhikoolis enne kui jõudis Hugo Treffneri Gümnaasiumisse.
 •  

  Teatrifestival Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses

  21. Mai 2019
  30. maist 1. juunini toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses teatrifestival, mis ühendab erinevate erialade kutseõppurid.
 • Premeeriti parimate kasvatusteaduslike tööde autoreid

  Premeeriti parimate kasvatusteaduslike tööde autoreid

  21. Mai 2019
  Tallinna Ülikoolis toimunud konverentsil tunnustati kasvatusteaduslike tööde riikliku konkursi parimaid. Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand, kes märkis, et meie heal tasemel kasvatusteadused ja õpetajakoolitus astuvad ühte sammu rahvusvaheliste arengusuuundadega.
 •  

  Infovahetuspäev keskendub keeletehnoloogia vahendite ja võimaluste kasutamisele

  20. Mai 2019
  Haridus- ja Teadusministeerium korraldab 21. mail kell 12-15 Tallinnas Lift99 saalis infovahetuspäeva Eesti keeletehnoloogide ja ettevõtete ning asutuste vahel.
 •  

  Algatus „100 teraviljapeenart“ jätkab Tallinnas

  20. Mai 2019
  Kahel aastal Eesti Vabariigi 100. juubeli kingitusena rajatud teraviljapeenrad saavad Tallinna keskkonnaameti linnaaianduse projektijuhi Maria Derlõši eestvedamisel jätku Tallinna lasteaedades.
 • Nutiviktoriinil "Nutt tuleb peale" osales üle 2300 võistkonna

  Nutiviktoriinil "Nutt tuleb peale" osales üle 2300 võistkonna

  20. Mai 2019
  Üleriigiline nutiviktoriin "Nutt tuleb peale" on lõppenud ja tulemused teada. Kokku on 2018/19. õppeaastal Rääma Põhikooli korraldatud nutiviktoriinidest osa võtnud ligi 5000 võistkonda.
 • eTwinningu projektorienteerumise tulemused

  eTwinningu projektorienteerumise tulemused

  20. Mai 2019
  9.-16. maini osalesid õpilased ja õpetajad lõbusas eTwinningu projektorienteerumises, kus tuli lahendada lihtsaid, mängulisi ülesandeid eTwinningust. Võistluse võitis Metsküla Algkool.