Teemaveerandid

Ülenurme Lasteaia väikesed katsetajad

Ülenurme Lasteaia õpetaja Mari Sults on koos oma 5- ja 6aastaste rühmalastega viimastel kuudel katsetanud kolme uut tehnoloogiavahendit: programmerimiskomplekti Matatalab, robootikaomplekti Robo Wunderkind ja programmeerimise eelõppeks sobivat LEGO Coding Expressi.

Loe edasi...

 • Selgusid üle-eestilise kirjandusmängu võitjad

  Selgusid üle-eestilise kirjandusmängu võitjad

  09. Aprill 2019
  Laupäeval, 6. aprillil 2019 toimus Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis üleriigilise kirjandusmängu finaal. Pealinna tulid omavahel mõõtu võtma paikkondlike eelvoorude võitjad. Kokku oli esindatud 16 maakonda ja linna.
 • eTwinning ootab digivitamiine

  eTwinning ootab digivitamiine

  09. Aprill 2019
  Kutsume kõiki eTwinningu õpetajaid looma digivitamiine – lühikesi videoklippe oma lahedast eTwinningu projektist või koguni eTwinningu unistuste projektist.
 • Tallinna koolides ja lasteaedades kestab nutikuu

  Tallinna koolides ja lasteaedades kestab nutikuu

  06. Aprill 2019
  Aprill on Tallinnas traditsiooniline nutikuu, mille jooksul haridusasutused jagavad oma häid kogemusi, kuidas muuta õppimine loomingulisemaks ja nutikamaks, tõsta digipädevust ning lõimida neid eri õppeainetesse.
 • Roboolümpia 2019 on kõigile jõukohane robootikavõistlus

  Roboolümpia 2019 on kõigile jõukohane robootikavõistlus

  06. Aprill 2019
  Veebipõhine Roboolümpia toetab robootikahuvi tekkimist ja on mõeldud 5- kuni 14-aastastele lastele. Osalema on oodatud koolid, lasteaiad, huviringid, nutipered. Roboolümpia ülesandeid ehk missioone saab täita 28. aprillini.
 •  

  Aprillis klassiga kinno!

  04. Aprill 2019
  Aprillis tähistab Tallinna kino Sõprus eriprogramm "Klassiga kinno" esimest tõsist juubelit, nimelt tuleb programmi raames näitamisele juba 50. dokumentaalfilm.
 •  

  Ettevõtlusõppe märtsikuu uudiskiri

  04. Aprill 2019
  Ettevõtlusõppe programmi uudiskiri on neli korda aastas ilmuv ettevõtlusõppe programmi tegemisi ja ettevõtlikke eeskujusid tutvustav ajakiri.
 • Kuidas me Norramaal huvitava kasulikuga lõimisime

  Kuidas me Norramaal huvitava kasulikuga lõimisime

  04. Aprill 2019
  Maakera on ümmargune. Meie saime sellele kinnitust, kui kevade algusega koos Oslosse eTwinningu seminarile „Coding and Computational Thinking“ sõitsime, kirjutavad Siret Krill, Inga Veskimägi, Annika Hinn ja Rain Sirel eTwinningu koolitusest.
 •  

  Algas hariduslik klassiekskursioonide konkurss #MeieReis

  04. Aprill 2019
  Võistluse võitja saab kogu klassi tasuta reisile viia!
 • Kus on kõige parem õppida antiikmaailma kohta? Loomulikult iidse Olümpose territooriumil

  Kus on kõige parem õppida antiikmaailma kohta? Loomulikult iidse Olümpose territooriumil

  03. Aprill 2019
  Rahvusvahelise Erasmus+ projekti ”Open Doors – Open Minds to the Future” ("Avatud uksed, avatud meeled tulevikku") raames toimus viie kooli (Kreekast, Hispaaniast, Portugalist, Leedust ning Eestist) 48 õpilase ning 10 õpetaja kohtumine väikeses Kreeka linnas Pirgoses.
 • Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi programmeerimise algkursus algab kümnendat korda

  Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi programmeerimise algkursus algab kümnendat korda

  03. Aprill 2019
  Tartu Ülikooli menukaim e-kursus “Programmeerimisest maalähedaselt” on mõeldud neile, kes pole varem programmeerimisega kokku puutunud ja soovivad nüüd selles kätt proovida. Kursus on täielikult veebipõhine ja osalejatele tasuta.