Teemaveerandid

Ülenurme Lasteaia väikesed katsetajad

Ülenurme Lasteaia õpetaja Mari Sults on koos oma 5- ja 6aastaste rühmalastega viimastel kuudel katsetanud kolme uut tehnoloogiavahendit: programmerimiskomplekti Matatalab, robootikaomplekti Robo Wunderkind ja programmeerimise eelõppeks sobivat LEGO Coding Expressi.

Loe edasi...

 • Rahvusvaheline tunnustus Metsküla Algkoolile

  Rahvusvaheline tunnustus Metsküla Algkoolile

  02. Aprill 2019
  Metsküla Algkooli neli eTwinningu projekti pälvisid 2018. aasta sügisel Euroopa kvaliteedimärgi. Artiklist saab teada, kuidas terve kool rahvusvahelistes projektides kaasa lööb.
 • "Hariduse tehnoloogiakompass" ootab inspireerivaid lugusid!

  "Hariduse tehnoloogiakompass" ootab inspireerivaid lugusid!

  01. Aprill 2019
  Millise koha tulevikutehnoloogiad teie koolis on leidnud? Kuidas teie koolis neid täna kasutatakse ja kuidas nende tulekuks valmistutakse? HITSA tahab jagada koolide ja lasteaedade inspireerivaid õpilugusid.
 • Tartu Ülikool tutvustab Tallinnas elukestva õppe võimalusi

  Tartu Ülikool tutvustab Tallinnas elukestva õppe võimalusi

  01. Aprill 2019
  1.–5. aprillini tutvustab Tartu Ülikool Tallinnas elukestva õppe võimalusi, pakkudes tasuta loenguid ja seminare. Rahvusülikooli ja eesti keele aasta tähistamiseks on seekordse Tallinna nädala mitu loengut pühendatud eesti keelele.
 • Aprillis mõõdetakse õpilaste digipädevust

  Aprillis mõõdetakse õpilaste digipädevust

  01. Aprill 2019
  Innove koostöös HITSA ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga korraldab üldhariduskoolide 9. ja 12. klassi ning kutsekoolide 3. kursuse õpilastele katselise digitasemetöö. Valimikoolid teevad tasemetöö 1.- 5. aprillini, teised koolid, kes osalemissoovi avaldasid, saavad testi teha 8.- 26. aprillini.
 • Anname õpilaste mõtetele hääle ja tiivad

  Anname õpilaste mõtetele hääle ja tiivad

  31. Märts 2019
  2019. aasta on eTwinningus demokraatliku osaluse aasta. See on ajendatud Euroopa Parlamendi valimistest, samuti toimuvad rohkem kui 20 Euroopa riigis tänavu üldvalimised. Euroopa kodanikud hääletavad ja otsustavad, mis Euroopat ees ootab.
 • Konverentsil arutatakse Eesti ja Euroopa kutsehariduse tuleviku üle

  Konverentsil arutatakse Eesti ja Euroopa kutsehariduse tuleviku üle

  28. Märts 2019
  Täna toimub Tallinnas ministeeriumite ühishoones rahvusvaheline kutsehariduse konverents „Kas käes on pööripäev?“, kus räägitakse Eesti kutsehariduse hetkeseisust ning tutvustatakse värskelt valminud OECD raportit.
 • Ministeerium kaalub ühtset matemaatika õpet ja kohustusliku matemaatika eksami kaotamist

  Ministeerium kaalub ühtset matemaatika õpet ja kohustusliku matemaatika eksami kaotamist

  27. Märts 2019
  ERRi uudisteportaal vahendab, et kitsa ja laia matemaatika eraldi õpetamine on jäänud paljudes gümnaasiumides vaid haridusministeeriumi sooviks. Ministeeriumis mõeldakse võimalusele kehtestada taas ühtne matemaatika õppekava ja kaotada ära kohustuslik riigieksam.
 •  

  Üldhariduskoolides lõppesid rahuloluküsitlused

  27. Märts 2019
  4. veebruarist kuni 24. märtsini viis Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga üldhariduskoolides läbi rahulolu ja koolikeskkonna küsitlusi, kus osales kokku 455 kooli ja ligikaudu 28 000 õpilast.
 • Pärnu Rääma Põhikooli 1. koht Euroopas matemaatikavõistlusel

  Pärnu Rääma Põhikooli 1. koht Euroopas matemaatikavõistlusel

  27. Märts 2019
  Haarav veebipõhine matamängude päev toimus 15. märtsil.
 • Õpime koos: Tartu Rahvusvaheline Kool

  Õpime koos: Tartu Rahvusvaheline Kool

  26. Märts 2019
  Tartu Rahvusvahelise Kooli looja ja pikaajaline direktor Kristi Aria tutvustab saates "Õpime koos" 17 aastat tagasi loodud erakooli, kuhu on oodatud õppima erinevate emakeeltega lapsed.