Teemaveerandid

21. veebruaril ilmub "Hariduse tehnoloogiakompass"

21. veebruaril esitleb HITSA Eesti esimest haridusele suunatud tehnoloogiaülevaadet "Hariduse tehnoloogiakompass".

Loe edasi...

 •  

  Kas eesti kirjandus lahkub koolist?

  29. Jaanuar 2019
  Tammsaare sünniaastapäeval räägitakse algatusest viia riiklikusse kalendrisse eesti kirjanduse päev. Lisaks küsitakse ümarlaual, kas eesti kirjandus lahkub koolist?
 • Taxify, Helmes jt edukad jagasid ettevõtlike õpetajatega oma kogemust

  Taxify, Helmes jt edukad jagasid ettevõtlike õpetajatega oma kogemust

  28. Jaanuar 2019
  Selja taga on inspireeriv nädalavahetus! Eesti ettevõtjad inspireerisid eesti õpetajaid. Ja vastupidi. EHE arenguprogrammis osalejatega jagasid kogemusi Martin Villig Taxifyst, Jaan Pillesaar Helmesest, Märt Aro DreamApply.comist ja Kadri Tuisk Clanbeatist.
 • Lihtne raamat algajale lugejale – “Dino”

  Lihtne raamat algajale lugejale – “Dino”

  28. Jaanuar 2019
  Algajale või lugemisraskustega lugejale jõukohase tekstiga raamatute leidmine ei ole kerge ülesanne. Kas on tekst konarlik võõrpärase lauseehituse tõttu või on sõnad liiga pikad ja keerulised. Mõnikord ei haaku pildid tekstiga või on lapsele raskesti hoomatavad.
 • Algab noorte loomevõistlus „Ood eesti keelele“

  Algab noorte loomevõistlus „Ood eesti keelele“

  25. Jaanuar 2019
  Põltsamaa Ühisgümnaasium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomevõistluse, kuhu on oodatud 15-26-aastaste noorte erinevates žanrites tööd, mis sobivad üldpealkirja alla „Ood eesti keelele“.
 •  

  „Kust sa tead?“ on aasta algatus

  25. Jaanuar 2019
  24. jaanuaril tunnustas Vabaühenduste Liit Riigikogu Valges saalis organisatsioone ja inimesi, kes andsid 2018. aastal suure panuse Eesti ühiskonna arengusse. Aasta algatuse tiitli pälvisid "Kust sa tead?" ja "Faktikontroll".
 • Tulevased biomeditsiinitehnika insenerid saavad head IKT-oskused

  Tulevased biomeditsiinitehnika insenerid saavad head IKT-oskused

  25. Jaanuar 2019
  TalTechi projekt „Nutikama meditsiinitehnoloogia poole läbi kõrgemate IKT-oskuste“ sai HITSA IT Akadeemia programmist kõrgkoolidele suunatud arendusprojektide taotlusvoorust toetust 8 116 eurot. Selle toel analüüsiti, missugused õppekava muutused toetavad tulevaste inseneride IKT-oskuste tõstmist.
 • Täna on rahvusvaheline hariduse päev

  Täna on rahvusvaheline hariduse päev

  24. Jaanuar 2019
  Täna, 24. jaanuaril tähistab maailm üleilmset hariduse päeva. Sel päeval rõhutatakse, et nii üleilmseid kui kohalikke probleeme saavad lahendada vaid haritud, aktiivsed ja hoolivad kodanikud.
 • "KüberNaaskli" võistlus 14-24aastastele noortele ootab osalema

  "KüberNaaskli" võistlus 14-24aastastele noortele ootab osalema

  23. Jaanuar 2019
  Ootame 14-24aastaseid tublisid IT-taiplikke noori osalema suurimas küberkaitse võistluses "KüberNaaskel". Eelregistreerumine võistluseks on avatud kuni 17.02 veebilehel www.kybernaaskel.ee.
 • Eesti õpetajad kasutavad enim Google Drive'i, Youtube'i ja Padletti

  Eesti õpetajad kasutavad enim Google Drive'i, Youtube'i ja Padletti

  23. Jaanuar 2019
  Eesti õpetajate veebipõhised lemmiktöövahendid 2018 on Google Drive, Youtube, Padlet, Kahoot ja MS Office. Võrreldes kahe eelmise aastaga lemmikutes suuri muudatusi ei ole, Google Drive hoiab kindlalt esikohta.
 • eTwinningu veebipõhine minikursus

  eTwinningu veebipõhine minikursus

  22. Jaanuar 2019
  19.-26. veebruaril 2019 toimub eTwinningu veebipõhine minikursus Eesti, Poola, Ukraina ja Läti õpetajatele. Kursuse eesmärk on rahvusvaheliste projektipartnerite leidmine ning koos eTwinningu õpiprojekti loomine.