Tammsaare sünniaastapäeval räägitakse algatusest viia riiklikusse kalendrisse eesti kirjanduse päev. Lisaks küsitakse ümarlaual, kas eesti kirjandus lahkub koolist?
Selja taga on inspireeriv nädalavahetus! Eesti ettevõtjad inspireerisid eesti õpetajaid. Ja vastupidi. EHE arenguprogrammis osalejatega jagasid kogemusi Martin Villig Taxifyst, Jaan Pillesaar Helmesest, Märt Aro DreamApply.comist ja Kadri Tuisk Clanbeatist.
Algajale või lugemisraskustega lugejale jõukohase tekstiga raamatute leidmine ei ole kerge ülesanne. Kas on tekst konarlik võõrpärase lauseehituse tõttu või on sõnad liiga pikad ja keerulised. Mõnikord ei haaku pildid tekstiga või on lapsele raskesti hoomatavad.
Põltsamaa Ühisgümnaasium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomevõistluse, kuhu on oodatud 15-26-aastaste noorte erinevates žanrites tööd, mis sobivad üldpealkirja alla „Ood eesti keelele“.
24. jaanuaril tunnustas Vabaühenduste Liit Riigikogu Valges saalis organisatsioone ja inimesi, kes andsid 2018. aastal suure panuse Eesti ühiskonna arengusse. Aasta algatuse tiitli pälvisid "Kust sa tead?" ja "Faktikontroll".
TalTechi projekt „Nutikama meditsiinitehnoloogia poole läbi kõrgemate IKT-oskuste“ sai HITSA IT Akadeemia programmist kõrgkoolidele suunatud arendusprojektide taotlusvoorust toetust 8 116 eurot. Selle toel analüüsiti, missugused õppekava muutused toetavad tulevaste inseneride IKT-oskuste tõstmist.
Täna, 24. jaanuaril tähistab maailm üleilmset hariduse päeva. Sel päeval rõhutatakse, et nii üleilmseid kui kohalikke probleeme saavad lahendada vaid haritud, aktiivsed ja hoolivad kodanikud.
Eesti õpetajate veebipõhised lemmiktöövahendid 2018 on Google Drive, Youtube, Padlet, Kahoot ja MS Office. Võrreldes kahe eelmise aastaga lemmikutes suuri muudatusi ei ole, Google Drive hoiab kindlalt esikohta.
19.-26. veebruaril 2019 toimub eTwinningu veebipõhine minikursus Eesti, Poola, Ukraina ja Läti õpetajatele. Kursuse eesmärk on rahvusvaheliste projektipartnerite leidmine ning koos eTwinningu õpiprojekti loomine.