Tiigrihüppe Sihtasutusel on käimas õpilastööde konkurss "Avastame digimaailma üheskoos - turvaliselt!". Kolmandat korda toimuva õpilaskonkursi teema on kantud 2012. aasta Turvalise interneti päeva sloganist „Connecting generations“.
Eestis on võetud eeskuju Soomest, kus erivajadustega lapsed õpivad tavakoolis, paraku puuduvad meie koolides sellistele lastele vajalikud tugisüsteemid ja paljudel juhtudel ei saa kool nende aitamisega hakkama.
Tartu linnavalitsus kinnitas gümnaasiumi astujate alumiseks piirarvuks, millega gümnaasium saab klasse avada, 60 õpilast, väiksem arv võib tähendada õpilaskandidaatide jagamist teiste koolide vahel.
Reede, 27. jaanuaril arutletakse Tallinna Ülikoolis selle üle, millised on meie arusaamad õppimisest praegu ning milline lähenemine võiks pakkuda värskust ja atraktiivsust nii kasvatusteadustele kui ka õpetaja professioonile, saaks olla arenguimpulsiks õppimiskultuuri muutusele kogu ühiskonnas.
Tartu loodab sel aastal ise rajada 200 lasteaiakohta, ülejäänud 400 koha loomiseks ootab linn aga eraettevõtjate abi ja kaalub võimalust osta teenust riigihanke kaudu.
Roosna-Alliku põhikool võttis õpilaste ohjamiseks kasutusele käitumiskaardid, meetodi edukuse võti on õpetajate hinnangul selles, et ka õpilane peab oma käitumist analüüsima.
Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) korraldatavad tasuta loodusõppeprogrammid talvisesse metsa on äratanud elavat huvi: mõnegi looduskeskuse tunniplaan on lasteaia- ja koolilastele mõeldud kampaania lõpu ehk 2. märtsini otsast lõpuni täis kirjutatud.
Enamikus Tartu koolides võib tulekahju puhkedes õpilaste evakueerimisel takistuseks saada suitsu ja tule levikut pidurdavate tuletõkkeuste puudumine, kuigi päästeamet on teinud nende paigaldamiseks ettekirjutused juba kuni kuus aastat tagasi.