Arvamusfestivalil andis rahvusvahelisel robootikavõistlusel osalev Eesti võistkond üle neli robootikakomplekti annetusena Käo Päevakeskusele, et toetada STEM-oskuste arendamist raske ja sügava vaimu- ning liitpuudega laste hulgas.
Algaval õppeaastal hakkavad eesti keelt ja kultuuri õpetama uued lektorid Göttingeni, Vilniuse ja Peterburi ülikoolis. Uue eesti keele õpetaja lähetab Haridus- ja Teadusministeerium Riia Eesti Põhikooli.
Eesti õpilased näitasid häid teadmisi geograafias, tuues 11.–17. augustini Venemaal toimunud rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt võistkonna peale koju ühe hõbe- ja kolm pronksmedalit.
Eesti kool ei vaevle digimürgituse käes. Infotehnoloogia kasutamine tunnis on üsna algusjärgus. IT pööramisel hariduse kasuks on veel palju tööd teha, leiti kokkuvõtvalt Arvamusfestivali digihariduse ala esimeses diskussioonis.
Eesti toob Brasiiliast, Sao Paolos lõppenud ülemaailmsetelt kutsemeistrivõistlustelt WorldSkills 2015 koju meisterlikkuse medalid restoraniteeninduses ja veebidisainis.
Kuidas „nutihullust” õppimise kasuks pöörata? Vastus on siin – Digipööre. Samsung Electronics Baltic on töötanud koostöös TLÜ informaatika instituudi ning TLÜ haridustehnoloogi Mart Laanperega välja Eesti digiõppe initsiatiivi.
17. augustil algab vastuvõtt TTÜ avatud õppesse. Õppima oodatakse kõiki, kes soovivad täiendada oma teadmisi, õppida uut eriala või jätkata katkenud õpinguid. Sellest õppeaastast alates saab avatud õppes omandada ka lisaeriala.
Arvamusfestivali Õpioru digihariduse ala vastu tundsid festivalikülalised suurt huvi: kuulajaid, küsijaid ja robotite ehitajaid jagus igas vanuses. Virtuaalreaalsuse töötuba tekitas suisa järjekorra, digiharidusest jätkus juttu kauemaks.
Sel kevadel viis HITSA ProgeTiigri programmi raames läbi taotlusvooru uute koolitus- ja õppematerjalide loomiseks. Materjalid valmivad uueks õppeaastaks ning on kõigile tasuta kasutamiseks.
Eesti koolihariduse suurim probleem on endiselt õpetajaameti vähene atraktiivsus, leiab haridus- ja teadusministeerium oma aastaanalüüsist. Samuti jätab soovida venekeelsete õpilaste eesti keele oskus, kirjutab ERR Novaator.