Alates 1. septembrist 2016 lõpetavad oma töö http://viko.edu.ee ja http://opetaja.edu.ee ning sellega seoses palub EENet jälgida, et sealasuvad materjalid on ka mujal säilitatud.
Parima teadusfoto autor on Tartu Ülikooli keemia instituudi teadur Tavo Romann, kelle võidukas teadusfoto näitab mikroskoobi abil ioonse vedeliku lagunemist kõrge pinge all. Eesti teadusfoto konkursile laekus 207 fotot 33 autorilt.
Narva Kutseõppekeskuse eesti keele õpetaja Julia Pill ja ajalooõpetaja Viktoria Sokolovskaja võtsid eile vastu Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed autasud kooli eduka esinemise eest kodanikupäeva viktoriinil.
Kuressaare Ametikooli talvisel sisseastumisavalduste vastuvõtul on kolm päeva enne vastuvõtuperioodi lõppu populaarseimateks erialadeks juuksur ja ärikorralduse spetsialist, kokku on laekunud 60 avaldust.
Lähiajal asub viieteistkümnes kutseõppekeskuses õppima 470 uut õpipoisiõppes osalejat, aasta jooksul lisandub neile veel prognoositavalt üle tuhande õpipoisi. Kokku luuakse kolme aasta jooksul täiendavalt 4700 ja aastaks 2020 juba 8000 õpipoisi õppekohta.
Euroopa tänaste väljakutsete taustal tõi Euroopa Noorteparlamendi Balti Foorum 27.-30. novembril Narva põnevateks aruteludeks kokku 127 noort osalejat 20 eri riigist. Arutelude tulemusel valmis kaheksa väljakutsuvat resolutsiooni, mis antakse üle foorumi patroonile Marina Kaljurannale 22. jaanuaril.
Ettevalmistus robotijalgpalliks on nagu omaette teadus. See nõuab teadmisi mehaanikast, elektroonikast, programmeerimisest, roboti välimustki tuleb disainida. Meeskond, kes roboti valmis ehitab ja seda hiljem arendab, pannakse kokku nii, et seal oleks vähemalt üks asjatundja igast valdkonnast.
Eesti Tööandjate Keskliit kuulutas välja konkursi “Parim praktikakoht”, mille eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes panustavad märkimisväärselt kutseõppurite ja üliõpilaste praktika korraldusse.
Räpina Aianduskool kutsub uusi ja vanu sõpru osalema sõbrapäeva taimeprojektis “Maasikasõbrad”. Projekti eesmärk on kasvatada, hooldada, vaadelda kuumaasika taimi, võrrelda erinevate sortide kasvu ja saada vilju.