Eelmisel laupäeval naasis neli Väätsa kooli õpilast ja kaks õpetajat Prantsusmaalt Le Mansist, kus nad olid kaks aastat vältava Comenius projekti «Energiaalasest haridusest Euroopas» neljandal projektipartnerite kohtumisel.
Projekti „Targalt internetis“ II etapi üks tugev tulemus on see, et turvalisest internetikäitumisest on aastatel 2012-2014 teadmisi saanud üle 30 000 Eesti õpilase. Projekti lõpuüritusel tänati ka aktiivsemaid koolitajaid.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eestvedamisel on rühm ajalooõpetajaid loonud digitaalse õppevara pilootprojekti käigus 6. klassile õppematerjali põneva Vana-Kreeka ajaloo avastamiseks.
Sellist nime kandis 26. novembril toimunud Keila lasteaedade konverents, mille Vikerkaare lasteaed korraldas oma majas juba teist aastat järjest, kirjutab Õpetajate Leht.
SA Innove toel toimunud projektis koguti Eesti asjatundjate seisukohti lugema ja kirjutama õppimise kohta, et toetada lapsevanemaid ning lasteasutuse ja kooli koostööd laste tervikliku arengu tagamisel.
Valga Vene Gümnaasiumi perel oli äsja põhjust rõõmustada – võideti pool aastat kestnud kooliuuendusprogramm Samsung Digipööre. „Parimad emotsioonid on seotud inimestega, mitte tehnikaga,“ sõnas kooli haridustehnoloog Eva Tšepurko.
10. detsembrini saab kandideerida rahvusvahelisse kogemusõppeprogrammi „Education For Future”, mis pakub koolijuhtidele ja õpetajatele võimalust minna oma silmaga vaatama, kuhu on jõutud kooliarendusega Hollandis, Šveitsis, Taanis.
Oktoobri lõpus autasustati 2013/14. õppeaasta digitaalsete õppematerjalide konkursi „Täna samm, homme teine“ võitjaid. Uurisime autoritelt võidutööde kohta ja palusime jagada hea õppematerjali tegemise retsepti.
Rahvusvaheline I kooliastme eTwinningu kontaktseminar toimus sel aastal 14. -16. novembrini Belgias Leuvenis. Seminari eesmärgiks oli tutvuda uute töövahenditega ning sõlmida tutvusi erinevate Euroopa riikide õpetajatega.