Täna toimub webinar, kus saab kuulata uuenduslike koostööprojektide tutvustusi koolidelt, kes osalesid algatuse Huvitav Kool ja SA Innove konkursil „Üldõpetus ja ainetevaheline lõiming kooli õppekava rakendamisel“.
HITSA korraldab 6.-7. veebruarini koolimeeskondadele eTwinningu koolituse, et tutvustada, kuidas kasutada rahvusvaheliste õpiprojektide võimalusi eri õppeainete lõimimisel.
Tallinnas Energia Avastuskeskuses oli laupäeval palju lapsi, võistluspinget ja roboteid: toimus robootikavõistluse First Lego League Põhja-Eesti poolfinaal. Ülemaailmse võistlusmängu eesmärk on tutvustada lastele teadust ja tehnikat.
Õpetajate e-ohutuse teadmised on kasinad, kuigi täheldada võib liikumist paremuse poole. Osa pedagooge on oma teadmistesse n-ö kinni jäänud, nad ei suuda või ei soovi ajaga kaasas käia, kirjutab Riina Timberg tänases Õpetajate Lehes.
eTwinningu õpiprojektid ei ole kutseõppeasutustes praegu veel nii populaarsed kui üldhariduskoolides, aga katsetajaid leidub. Kutsehariduses on partnerkooli Euroopast raskem leida, kuid rahvusvaheline suhtlus toob õppetöösse elevust.
2014. aastal osales Nutilabori IT-huviringides üle 1200 lapse. Esmakordselt avati lasteaia- ja algklasside lastele mõeldud Jänku-Jussi Nutilaborid, kus tegeletakse robootikaga.
HITSA kolm veebiohutuse kursust õpetajatele said punkti lõputööde tutvustamisega suures ringis. Valminud oli nii tunnikavu, mänge kui esitlusi kursusel õpitust. Osalejate üldhinnang kursustele oli positiivne.
Tallinnas toimub 22.-24. aprillini rahvusvaheline keskkonnahariduse konverents "Teekond tulevikku". Konverentsi eesmärk on anda võimalus ideede ja kogemuste vahetamiseks keskkonnaharidust ja säästvat arengut toetava hariduse valdkonnas.