Koolielu läbis väikse värskenduskuuri


Avaldaja:Merje Pors24. Märts 2012 Kommentaarid (5)

Nii nagu iga tarkvara on mõistlik aeg-ajalt uuendada, läbis versiooniuuenduse ka ELGGi platvorm, millele Koolielu üles ehitatud on. Suuri muudatusi see Koolielus kaasa ei too, kuid väiksemaid parandusi on nii mõneski funktsionaalsuses.

Registreerunud kasutaja näeb esimest muudatust juba sisse logimisel, nimelt on logimisaken nüüd varasemast kõrgemal ja sisse saate logida ka vaid e-posti aadressi ja parooli kasutades (varem pidi alati sisse toksima kasutajanime). See peaks ära hoidma olukorrad, kus kasutaja ei saa Kooliellu sisse, kuna ei mäleta enam oma kasutajanime. Olles sisse loginud, suunati teid n-ö vanas Koolielus automaatselt Minu Kooliellu. Nüüd aga jääte pärast sisse logimist sellele Koolielu lehele, kus logimise ajal viibisite.


Lihtsamini kasutatav Minu Koolielu
Koolielu kasutajaks tasub kindlasti registreeruda, sest ühe boonusena saate siis kasutada Minu Koolielu, mis võimaldab mugavalt koondada kõik just teile olulise info. Kui olete näiteks bioloogiaõpetaja, saate profiilis märkida enda ainete juurde „bioloogia“ ja Minu Koolielu seadistada nii, et näete sel lehel kõiki uuemaid õppematerjale, mis bioloogia alajaotusesse lisandunud on. Samuti saate Minu Koolielu kaudu silma peal hoida kogukondade tegevustel, viimastel vestlusringi teemadel, uutel töövahenditel, näha enda lisatud õppematerjale ja palju muud.

Üks vahva uuendus on ka sinise knopka (sisselogitud kasutaja: vaata käesoleval leheküljel üleval vasakus nurgas) lisandumine Koolielu lehekülgedele – see toimib järjehoidjana, millega saate tähistada teile olulisi uudiseid, õppematerjale, töökuulutusi ja muud. Oma järjehoidjatel saate silma peal hoida Minu Koolielus „Viidete“ vidinas.


Navigeerimine Minu Koolielus on muutunud lihtsamaks: kõigepealt tuleb valida „Lisa vidinaid“ (üleval paremal), seejärel  vajutada teile olulistele vidina nuppudele, et neid leheküljele lisada. Lisatud vidinaid on võimalik neid päisest lohistades ekraanil kolmes veerus ringi paigutada.


Parem otsingusüsteem
Uuenduse käigus oleme parandanud otsingusüsteemi – kui varem ei saanud avalehel ega mujal lehe päises asuva otsingukasti abil õppematerjale otsida, siis nüüd saab selle kaudu otsida nii õppematerjale, uudiseid, kuulutusi, töövahendeid, vestlusringi teemasid, kogukondi kui ka kasutajaid. Sisestades otsingulahtrisse näiteks „liustikud“, näete igast kategooriast (nt „õppevara“ ja „uudised“) kahte tulemust ning viidet „veel n tulemust samast kategooriast“.  

Uuendusena on Koolielu artiklite ja õppematerjalide juures Facebooki "Like" nupp ning Twitteri ja Deliciouse kastike,  nii et saate headest materjalidest ja lugudest väga hõlpsasti kõikidele sõpradele-kolleegidele teada anda.

Oleme küll Koolielu enne üleminekut testversioonis põhjalikult testinud, kuid lõpuni ei ole me vigade eest kaitstud. Kui te tähelepaneliku kasutajana märkate, et ülemineku tagajärjel ei toimi mõni funktsioon nii nagu peaks, siis palun andke sellest julgelt teada toimetus@koolielu.ee. Soovitavalt võiksite juurde lisada ekraanipildi (Print Screen), siis teaksime täpselt, kus viga asub ja saaksime operatiivselt reageerida.

  • Merike Irv
   Merike Irv

   Eile öösel sattusin paanikasse, arvates, et minu arvutis on probleem, tegin puhastuse, viirusetõrje ja restardi jne, mitu tundi jändasin. Olen pahane, sest sellest muudatuse tulekust oleksite võinud teatada mõned tunnid ette. Nüüd ei avane lingid kogukonna "Joonistamine arvutis 3" kodutööde leheküljel (ei leia lehekülge), ikoonid 4 halli näoga, read on nihkes, poolikud ja palju muud. Otsin Webquesti 2. nädala ülesande linke, ei leia.
   Loodan, et saate need asjad lähemal ajal korda seatud.
   Parimat!
   Merike Irv

   • Merje Pors
    Merje Pors

    Tere Merike!
    Siirad vabandused, et teile probleeme tekitasime. Anname endast parima, et asi korda saada.

    • Merje Pors
     Merje Pors

     Tänaseks peaks kõik korras olema, eile sai korda kogukonna hüperlinkide toimivus ja täna ka kogukondade ikoonid.

     • Georgi Skorobogatov
      Georgi Skorobogatov

      Mina kasutan koolielu selle loomisest saadik ja olen samuti üsna rahulolematu kujunduse muudatustega. Jah, ma olen uuenduste poolt, samas, miks need uuendused minu esilehe seadistusi vastu minu tahtmist muutma peavad? Kogukonna esileht on samuti äärmiselt ebamugavaks muudetud - kui varasemalt olid kõik selle osad korraga ekraanil nähtavad, siis nüüd on arutelud ja failid kõige all ja selleks, et nendeni jõuda, peab lehte pikalt kerima, kui teateid on lehel rohkem. Muudatust oleks võinud teha näiteks suvel, kui kasutuse aktiivsus väiksem on ning ette hoiatades. Jõud tööle.

      • Merje Pors
       Merje Pors

       Tehnoloogia uuendustega tuleb paraku kaasa minna selleks, et oleks võimalik portaali toimimine ka tulevikus. Nii nagu me uuendame operatsioonisüsteeme ja brausereid, tuli uuendada ka ELGGi platvormi, millel Koolielu asub, kasutasime ennegi varem üle-eelmist versiooni (ühe versiooniuuenduse jätsime vahele), seda olulisem oli teha muudatus nüüd. Eesmärgiks on ikkagi korralikult funktsioneeriv Koolielu.

      Haridus- ja Noorteamet