Saaremaa tüdrukud naasid Brüsselist videokonkursi võiduga


Avaldaja:Merje Pors22. Märts 2013 Kommentaarid (1)

Brüsselis Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee videokonkursi finaalüritusel oma meediaringi esindanud Piret Saartok ja Noora Mölder ei suutnud õnne uskuda, kui parimaks tunnistati just saarlaste filmiklipp “EU 27”.

“Kui teine koht välja hõigati, olime suures šokis – kas tõesti meie võitsime!” kirjeldas Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) 11.b klassi õpilane Piret Saartok esimesi võidujärgseid emotsioone kolmapäeva õhtul. “Tunne oli ikka väga ülev.”

See, et Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare ametikooli koostöös SÜGi õpilaste reklaamiõpetuse valikainetundides valminud klipp konkursil Europe Fast Forward koos Leedu ja Portugali noorte tööga kolme parema hulka valiti, oli teada juba kuu aega tagasi.

Piret ei eitanud, et ootused võistluse tulemuste osas olid kõrged. “Meile öeldi sageli, et meie video on väga hea ja suurepärase kvaliteediga,” lausus ta.

Klipi tegemist ja nii suurel konkursil osalemist nimetas Piret, kel taoline kogemus varasemast puudus, põnevaks kogemuseks, mis andis talle palju juurde.

Õpilaste edu valmistas rõõmsa üllatuse ka nende juhendajale, Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna kutseõpetajale Merit Karisele. “Kuna kõik kolm filmi olid tugevad ja teemale erineva lähenemisega, polnud ju sada protsenti kindel, et võit tuleb,” tähendas ta.


Karise hinnangul eristus saarlaste klipp teistest sellega, et oli selge, lihtne ja värviline. “Euroopa Komisjon sai päris hea klipi, mida näidata, et rääkida noortele Euroopa Liidu kodanikuks olemisest,” arvas ta.

Karise sõnul on ta õpilaste osalemist konkurssidel alati pooldanud. “Praktiline ülesanne võiks olla seotud ikka millegi reaalselt toimuvaga,” sõnas ta. “Konkursi puhul on olemas reaalne tellija ja konkreetne teema.” Ka nimetas ta oluliseks võimalust võrrelda oma tööd teiste võistlejate tehtuga – kuidas nemad sama ülesande on lahendanud. “Eriti tore, kui töö lõpus on kumamas suur motivaator,” lisas Karise. “Ma ei teagi teist nii suure preemiafondiga võistlust õpilastele.” Piret Saartoki sõnul ei ole ta oma tiimiga veel mõelnud, mida võidusummaga ette võtta.

“Viis tuhat eurot ei ole sugugi väike raha, eks peame oma grupiga asja põhjalikult arutama,” lausus ta. “Aga tordisöömispidu kõigile, kes klipi tegemisel kaasa aitasid, tuleb võidu puhul kindlasti.”

Europe Fast Forward on Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee korraldatav iga-aastane videokonkurss 18–30-aastastele noortele. Tänavusel konkursil, mille teema oli “Mida tähendab olla Euroopa Liidu kodanik?”, osales üle 130 filmi EL-i 27 liikmesriigist ja Horvaatiast. Teise koha ja 3000-eurose auhinna pälvisid tänavusel konkursil Leedu noored, kolmanda koha ja 2000 eurot Portugali meeskond.

Võitja valis viieliikmeline žürii, mida juhtis Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee asepresident Anna Maria Darmanin.

Allikas: Saarte Hääl

Haridus- ja Noorteamet