CADrinal projekteeriti jalgrattaid


Avaldaja:Madli Leikop03. Detsember 2013

CADrina on Kadrina keskkooli kindel kaubamärk. CADrinal võtavad võistkonnad mõõtu projekteerimistarkvara AutoCAD kasutamises. Lõppenud nädalal võõrustati projekteerimishuvilisi neljandat korda. Projekteerida tuli jalgratas.

Kadrina keskkoolis on tugev reaal-tehniline õppesuund, CADrina eesmärk on võistluse kaudu tutvustada ja propageerida noortele ja nende vanematele insener-tehniliste erialade vajalikkust. Koolielule jagas selgitusi Kadrina keskkooli direktor ja võistluse eestvedaja Arvo Pani. „Kuna esialgse nõusoleku 29.-30. novembril osalemiseks andsid lisaks Kadrina keskkoolile veel kuus võistkonda, pidime muutma ka võistluse läbiviimise reglementi. Nimelt oli võistlusel esmakordselt eelvoor ja põhivõistlus,“ selgitas Arvo Pani.

Eelvoorus oli viis võistkonda: Tallinna tehnikaülikool, Tallinna tehnikakõrgkool, TTÜ Virumaa kolledž ning kaks võistkonda Kadrina keskkoolist. Viimasel hetkel teatasid Kadrina kooli sõbrad Soomest, Salpause ametikool ja Salo ametikool, et nad ei saa siiski osaleda. Tulemata jäid ka Kehtna majandus- ja tehnoloogiakooli õpilased. „Vaatamata sellele oli võistlus väga kõrgetasemeline ja pinget jätkus eelvoorust kuni finaalvõistluse viimase etapini. Lisaks andis võistlusele vürtsi esmakordselt noormeeste võistkondadele konkurentsi pakkuv Kadrina keskkooli neidude võistkond,“ ütles Arvo Pani.

Finaali pääsesid mõõtu võtma neli võistkonda: TTÜ, Tallinna tehnikakõrgkool, TTÜ Virumaa kolledž ja Kadrina keskkooli noormeeste võistkond. „Neiud andsid küll kõva "lahingu" kõigile, kuid finaalipääsuks sellest seekord ei piisanud. Siiski pälvisid Kadrina kooli neiud võistluste peakohtuniku kõrge hinnangu. Selle tõestuseks võtsid nad vastu lohutusauhinna ning tugeva käepigistuse Marko Pomerantsilt, kes oli isiklikult auhinnana välja pannud ajakirja "Insenerija" aastatellimuse,“ selgitas koolijuht.

Võistluse ülesanne oli projekteerida jalgratas. Finaalvõistlus koosnes kolmest individuaalsest ja ühest võistkondlikust etapist. Pinget jätkus kuni viimase etapini. Võistluse lõppedes oli kolmel võistkonnal ühepalju punkte. Reglemendi järgi said otsustavaks eelvooru tulemused. Selle põhjal kujunes lõplik paremusjärjestus:

1. Tallinna tehnikakõrgkooli võistkond
2. Tallinna tehnikaülikooli võistkond
3. Kadrina keskkooli võistkond
4. TTÜ Virumaa kolledži võistkond

Enne põhivõistlust said kõik õpilased osaleda töötubades: robootika, nutitekstiil, Formula Student, ESTCube, IDE – insener, disainer, ettevõtja, Maastikuteater. Meelelahutuse eest kandsid hoolt Kadrina keskkooli lauljad, tantsijad ja koolibänd. Põnevust pakkus trikirattur ning õhtu lõpetas ansambel Smilers. Publiku vahel loositi välja mitu kinkekaarti Põhjakeskuselt ja kaupluselt Kontori ja Kooli A&O. Peaauhinnana loositi välja tahvelarvuti Prestigio 7280 8" 3G.

 „Peamine põhjus, miks me seda kõike teeme, on soov motiveerida noori tulevikus õppima insener-tehnilise valdkonna erialasid. Loomulikult on ka õpilastele ja üliõpilastele põnev testida oma võimed arvutijoonestamises. Eks see korraldamine paneb ka organiseerijad heas mõttes proovile – igasse võistlusesse peab suhtuma loominguliselt ja leidma üha uusi võimalusi, et võistlus aasta-aastalt noorte hulgas populaarsemaks muutuks. Kui on hea meeskond, kellega seda kõike teha, siis valmistab korraldamine kõigile rõõmu,“ tõdes Arvo Pani. Ja lisab, et nad ootavad endiselt CADrinaga liituma ka gümnaasiumide võistkondi üle Eestimaa.

Korraldajad tänavad Kadrina valda ning samuti Euroopa Liidu Sotsiaalfondi, SA Archimedest, Swedbanki, Viru Keemia Gruppi ning Lääne-Virumaa ja Kadrina valla ettevõtteid, kelle toel CADrina 2013 arvutijoonestamise võistlus teoks sai, eriti ASi Boompro, kes vastutas võistluse tehnilise teostuse eest. Järgmine võistlus, arvult viies, toimub 21. novembril 2014. aastal.

Vaata pildigaleriid Virumaa Teatajast

CADrina kodulehekülg

cadrina_pildid2012.jpg 

Foto CADrina võistluse kodulehelt. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet