Avati HITSA Nutiklass, kus saab tutvuda tuleviku klassiruumiga


Avaldaja:Laura Vetik18. September 2014

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuses avati HITSA Nutiklass, kus tutvustatakse tuleviku klassiruumi põnevaid võimalusi.

HITSA Nutiklassis esitletakse erinevaid õppetööks kasutatavaid tehnoloogilisi vahendeid, esmakordselt tutvustakse puutetundlikku pilti kuvavat dataprojektorit.

HITSA Nutiklassi eesmärk on tutvustada haridustöötajatele innovaatilisi õpetamismeetodeid  kaasaegsete tehnoloogiliste seadmete abil. „Tahame näidata õpetajatele erinevaid tehnoloogilisi võimalusi, mida nad juba täna oma klassis kasutada saavad, et iga haridusasutus saaks valida endale sobivad lahendused,“ ütles HITSA Innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitla.

1TH_9038.jpeg

HITSA Nutiklassis tutvustatakse esmakordselt Eestis interaktiivseid dataprojektoreid, mis võimaldavad  kuvada siledale pinnale puutetundlikku pilti. „Sileda pinna peale on võimalik tekitada puutetundlik pinna, mida saab juhtida sõrme või puutepliiatsiga,“ selgitas HITSA Innovatsioonikeskuse koolitusvaldkonna juht Egle Kampus.  „Interaktiivne dataprojektor toetab  aktiivõppe meetodite  laiemat kasutamist koolides.“

Lisaks on klassiruumis nutiseadmetest olemas tahvelarvutid ja nutitelefonid, millede kasutusvõimalusi haridusasutuse õppeprotsessis tutvustatakse. „Tänapäeva õppijad veedavad suure osa päevast oma nutiseadmetes, miks mitte seda õppetöös ära kasutada,“ ütles HITSA Innovatsioonikeskuse sisutootmise valdkonnajuht Inga Kõue. „Tutvustame uudseid rakendusi, et muuta õpetamist interaktiivsemaks ja kaasahaaravamaks.“

Veel saab nutiklassis tutvuda LEGO robootikakomplektidega Mindstorms EV3-ga ja WeDo-ga. „Nende abil saab teretutvust teha programmeerimisega, samuti saab robootikaseadmetega muuta põnevamaks õppetöö, kuna neid saab lõimida erinevatesse ainetundidesse nagu näiteks matemaatika, laulmise ja füüsikaga,“ sõnas ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. 

1TH_0031.jpeg  

HITSA Nutiklass on loodud European Schoolnet Future Classroom Lab põhimõtteid järgides ja on selle võrgustiku liige. HITSA Nutiklassis viiakse edaspidi läbi koolitusi ja seminare.

1TH_0312.jpeg

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet