HITSA võõrustas klassiõpetajaid


Avaldaja:Laura Vetik01. Aprill 2015

28. märtsil toimus Eesti Klassiõpetajate Liidu ja HITSA Innvatsioonikeskuse koostöös koolituspäev, mille peateemaks oli robootika ning programmeerimine.

Autorid: Tuuli Koitjärv ja Tiia Salm, Koolielu portaali algõpetuse ainemoderaatorid, HITSA Innvotasioonikeskuse koolitajad ja EKÕL-i liikmed

HITSA Innovatsioonikeskuse tegevusvaldkondi ja -suundi tutvustas õpetajatele HITSA koolitusvaldkonna juht Egle Kampus. Ülevaade saadi sellest, milliseid nutiseadmeid ja vahendeid on võimalik kasutada HITSA nutiklassis, mis on loodud European Schoolnet Future Classroom Lab eeskujul. Tutvuti võimalustega, kuidas muuta tehnoloogia kasutamine õppeprotsessi orgaaniliseks osaks, põnevust pakkusid interaktiivse laua ja seina kasutamise võimalused õppetöös. Koolitaja Jaanika Leoste innustas klassiõpetajaid robootikat ka ainetundides rakendama, tuues erinevaid näiteid, kuidas seda õppekavaga siduda. Jaanika Leoste läbiviidud töötoas tutvusid õpetajad LEGO WeDo ja Education robootikakomplektidega ning ehitasid ja programmeerisid neist lihtsamaid mehhaniseeritud mudeleid.

klassiõp1.jpg

Pärastlõunastes töötubades tutvustasid klassiõpetajad kolleegidele programme, mis aitavad õpilastel teha esimesi samme programmeerimises. Tiiu Leibur ja Tiiu Vendel näitasid Scratchi keskkonnas animeeritud lugude ja mängude loomise võimalusi. Samal ajal tutvusid õpetajad Tiia Salmi ja Tuuli Koitjärve juhendamisel programmidega, mis sobivad noorematele õpilastele, näiteks eestikeelse kasutajatoe ja pildiliste selgituste tõttu. Algklassiõpilastele on jõukohased ning põnevust pakkuvad programmid Run Marco, Lightbot, The Foos ning CodeMonkey.

Kuigi koolituspäev toimus laupäeval, olid paarkümmend algklassiõpetajat täis indu, et õpitut ainetundides rakendada ning oma õpilaste koolipäevi veidi põnevamaks muuta. Koolituspäeva lõppedes mõlgutati mõtteid ka uute koostöövõimaluste üle sügisel.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet