Tallinn plaanib kõikides linnakoolides kasutusele võtta e-õpilaspileti


Avaldaja:Laura Vetik02. Juuni 2015

Tallinna Linnavalitsus kaalub võimalust võtta kasutusele e-õpilaspilet kõikides linna üldhariduskoolides. Praegu kasutab e-õpilaspiletit 10 Tallinna kooli.

15. mail esitas Tallinna Haridusamet linnavalitsusele põhjaliku analüüsi e-õpilaspileti rakendamise võimalikkusest kõikides munitsipaalkoolides ning linnavalitsuse positiivse otsuse puhul korraldab amet ka vastava riigihanke.

Tallinna Haridusameti korraldatud küsitlusest selgus, et elektrooniliste võimalustega õpilaspiletit ehk e-õpilaspiletit kasutab praegu 10 Tallinna munitsipaalüldhariduskooli*, kuid valmisolek on ka mujal – e-õpilaspiletit soovib rakendada 92% koolidest. Enim soovitakse e-õpilaspiletit kasutada läbipääsukaardina, raamatukogus ja sööklas.

E-õpilaspilet on eelkõige õpilase staatust tõendav plastikkaart, kuid see võimaldab tal kasutada ka kooliga seonduvaid teenuseid. E-õpilaspilet on ühildatud e-õpilaspäevikuga (nt eKool), sellega saab siseneda kaardiga avatavast kooliuksest ja registreerida end tundi, registreerida sööklas koolilõuna ja laenutada kooli raamatukogus raamatuid.

Loodud on ka nutirakendus, mis võimaldab turvalist ja mugavamat, viipevaba e-õpilaspileti kasutamist. Nutirakenduse kasutajale saab edastada ohutusalaseid ja muid olulisi kiirsõnumeid.

Võimalike kulude analüüs näitas, et e-õpilaspileti rakendamiseks kuluks linnal ligikaudu 260 000 – 270 000 eurot, lisanduvad jooksvad kulud süsteemi haldamiseks. Igale õpilasele tagataks üks tasuta õpilaspilet.

*Mais 2015 kasutavad e-õpilaspiletit Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium ja Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasium.

Allikas: Tallinna Haridusamet.

Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: