Veebiseminaris tutvustame Koolielu portaali uusi töövahendeid


Avaldaja:Laura Vetik06. November 2015

Oktoobris lisandus Koolielu portaali kuus uut juhendit – Word Mover, Texter, Picassohead, Bounce, Toggle ja Loquiz – mida HITSA tasuta veebiseminaril 10. novembril tutvustatakse.

Word Mover on sõnapankade keskkond, millele on juhendi loonud Mari Tõnisson. Keskkond on veebipõhine, olemas on ka rakendus iOS ja Android seadmetele. Sõnapanku saab luua ise või kasutada teiste omasid. Alguses tuleb valida kasutajanimi ning seejärel saab alustada sõnapanga loomist. Näidiseks on olemas juba ingliskeelsed sõnapangad. Sõna lisamiseks tuleb klõpsata pluss-nupul ning sisestada seejärel sõna. Veebiversioonis ei saa kahjuks sisestada täppidega tähti. Hiljem on võimalik sõnu värvida erinevat värvi ning muuta fonti, valida saab ka erinevaid taustu. Kui sõnapank on valmis, siis saab seda jagada, salvestades selle fotode alla või saata postkasti.

Aimi Jõesalu on loonud kolm uut juhendit Kooliellu. Esimene, Texter, lubab luua tekstikunsti. Alguses lisatakse tekst ning seejärel saab valida tähtede minimaalse ja maksimaalse suuruse. Võimalik on valida ka teksti ja tausta värvi. Kunsti loomiseks tuleb hakata hiirega ekraanil lohistama, kiiresti liikudes on tekst suurem ja aeglaselt liikudes väiksem. Salvestamiseks on kõige parem teha ekraanipilt. Teine tore ja lihtne vahend on Picassohead, kus saab luua kunsti, mis meenutab Picasso teoseid. Ette on antud näokujud, silmad, ninad, huuled jne. Hiljem saab valmis pildi endale postkasti saata. Kolmas Aimi Jõesalu juhend õpetab Bounce keskkonna kasutamist. Bounce’i abil saab lisada veebilehtedele märkmeid või ülesandeid. Saab valida välja ala, mille kohta märget soovite teha. Kui märkmed tehtud, saab valmistööst lingi, mida siis huvilistega jagada.

Katrin Uurman jagas Koolieluga oma juhendit Toggle’i kohta. Toggle Time Tracker on lihtne ajahaldur, mida saab kasutada veebis ja nutiseadmetes. Selle rakenduse abil saab mõõta määratud tegevusteks kulunud aega. Alustamiseks tuleb luua konto ning vajutada nupule Start. Kui töö tehtud, siis peatatakse aja mõõtmine ning tulemus on kohe näha. Eriti kasulik on rakendus siis, kui tehakse erinevaid töid ning soovitakse teada saada, kui palju mingi asja peale aega kulub.

Loquiz on Eesti päritolu ettevõtte poolt loodud mänguplatvorm. Tuuli Koitjärv ja Tiia Salm on loonud hulga abistavaid juhendeid keskkonna kasutamiseks. Loquiz’is on võimalik luua küsimusi (valikvastused, mitu õiget vastus,  tekst, foto, number, ilma vastuseta), viite erinevat tüüpi mänge ja üritusi.  Mängimiseks on vaja nutiseadet ja kui teha asukohapõhine mäng, siis on vajalik ka netiühendus ja GPS kasutamise võimalus.

Lähemalt saab kõigi vahenditega tutvuda veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid oktoobris“, mis toimub teisipäeval, 10. novembril kell 19.00-20.00. Registreerumine SIIT.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet