Neli veebirakendust uue keele õppeks


Avaldaja:Laura Vetik23. November 2015

Uue keele omandamine on muutunud tänu mobiilirakendustele lihtsamaks ja kättesaadavamaks, interaktiivsed keeleõppematerjalid võimaldavad õpet sõltumata ajast. Veebiportaal http://educatorstechnology.com on järjestanud neli parimat veebilehte uue keele õppeks.

duoalingo.pngDuolingo veebilehte hinnati kõige kõrgemalt, tunnustuseks on ka see, et Google valis selle eelmise aasta parimaks keeleõpperakenduseks Google’i poest. Duolingo muudab keeleõppe lõbusaks ja efektiivseks. Õppurid saavad teenida õigete vastuste eest punkte ning edeneda mängu tasemete vahel. Hiljuti arendati platvormi versioon ka õpetajatele nimetusega „Duolingo for Schools“, kus õpetajad saavad jälgida õppurite edenemist keeleõppes, õpetada klassis ning määrata ka iseseisvat õppetööd. 

 

busuu.pngBusuu on järjekordne suurepärane veebi- ja mobiilirakendus uueks keeleõppeks, pakkudes keelekursuseid läbi nelja põhioskuse: lugemine, kirjutamine, kuulamine ja rääkimine. Keeletasemed on algajast kogenud keelekasutajani, kusjuures rakendus võimaldab õppijal praktiseerida keeleõpet keele valdajatega kogu maailmast. Keeleõppe keskkonna kasutajate hulk on suur, üle 50 miljoni kasutaja. Õppijad saavad harjutades personaalset tagasisidet, suhelda teiste keeleõppijatega integreeritud jututoas ning tutvuda uute inimestega.

 

memerise.png Memrise pakub kvaliteetset ja lõbusat keeleõpet rohkem kui kahesajas keeles. Memrise toob keeleõppe kasutajateni mitmekülgsete multimeediumi vahenditega: videod, audio, mälutehnika, sõnadevahelised seosed jne. Õpetajana saad luua oma grupi ning kursuse, milles saab teha mälutehnika harjutamiseks nt flashcard’i (elektrooniline tööriist sõnade vaheliste seoste meelde jätmiseks kaardipaki tehnika abil) harjutusi. Memrise on kättesaadav Androidile ja iPadile.

 

livemocha.png Livemocha on keeleõppe kogukond, mis kasutab nii traditsioonilisi õppemeetodeid, veebipõhiseid praktikaid kui ka suhtlust keele valdajatega. Livemocha kogukond koosneb keeleentusiastidest – õpetajad, keeleeksperdid, teised keeleõppijad ning keele valdajad. Kogukonna liikmed aitavad pidevalt üksteist, jagades nõuandeid keeleõppe kohta ning praktiseerides vestluste kaudu.

Autor: Vaiko Mäe, Sisekaitseakadeemia haridustehnoloog

Refereeritud: http://www.educatorstechnology.com/2015/10/5-of-best-educational-websites-for-learning-a-new-language.html

Haridus- ja Noorteamet