Gustav Adolfi Gümnaasiumis toimub II üleriigiline mälumäng „Uus hõbe“


Avaldaja:Madli Leikop02. Märts 2016

GAG korraldab juba teist korda üleriigilist gümnaasiumidevahelist mälumängu „Uus hõbe“, mis on pühendatud legendaarsele mälumängurile ja kooli vilistlasele Hardi Tiidusele. Finaalmänge juhib Siim Kallas.

Mälumängu on oodatud osalema 10.-12. klasside õpilastest koosnevad neljaliikmelised võistkonnad.
Mälumängu teema on “Eesti kultuurilugu Pulli asulast Euroopa Liiduni”, teadmiseid eeldatakse looduse, ajaloo, kirjanduse, spordi, tehnika ning muusika valdkondades. Küsimused on koostatud eestikeelsetes väljaannetes ilmunud materjalide põhjal. Kuna Hardi Tiidusel oli huvitav hobi - erinevate hümnide tundmine ja esitamine - siis on mälumängu üheks osaks ka erinevate riikide hümnide tundmine.

Mälumäng viiakse läbi klassikalises formaadis, kus oluline rõhk on mängu ilul, küsimuste esitamisel, vastamisel ja kommenteerimisel.

Mälumängu korraldajaks on Gustav Adolfi Gümnaasium koostööpartneritega, finaal ja superfinaal toimub Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloolises Mederi saalis. Finaalmänge juhib Siim Kallas ning žüriisse kuuluvad Ivo Linna ja Vootele Hansen.

Mälumängul on kolm vooru:
• Veebipõhine eelvoor toimub 10. märtsil kell 10.00 kuni 10.30 Moodle’i keskkonna vahendusel koolides, kes mälumängus osalevad. Võrreldes eelmise aastaga saab nüüd eelvoorus ühest koolist osaleda rohkem kui üks võistkond.
• Finaal ja superfinaal toimuvad 10. aprillil kell 12.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Finaalturniirile kutsutakse 19 paremat võistkonda eelvooru tulemuste põhjal. Igast koolist võib edasi saada ainult üks võistkond. Finaalturniir toimub klassikaliselt vanamoodsas vormis.
• Superfinaali pääsevad kolm finaalis enim punkte saanud võistkonda.

Võidumeeskond saab auhinnareisi Rooma ja Vatikani, II koht saab reisi Rootsi ning III koht Soome.

Mälumängus osalemiseks saab registreeruda 7. märtsini aadressil: http://bit.ly/uushõbe2016
Vaata lisaks: http://www.gag.ee/uushõbe

Allikas: GAGi info. Foto: kooli kodulehekülg.

Samal teemal: