Tallinna koolides on nutikuu


Avaldaja:Madli Leikop04. Aprill 2016

Tallinna Haridusamet kuulutas aprilli alguses välja nutikuu Tallinnas, mille raames saavad kõik Tallinna koolid jagada, mida toredat nad teevad õpilaste ja õpetajate digipädevuste arendamiseks.

Info seadis Koolielule kokku Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz.

Esimese teate väljastas Tallinna Haridusamet juba 1. aprillil hommikul vara, kus teatati, et “tulevasest õppeaastast on Tallinna koolides nutiseadmete kasutamine keelatud, lubatud pole ka digiõppeprogrammid”.  Loe edasi siit.

Teatele oli lisatud juurde ka video, mis näitas Tallinna Haridusameti juhatajat Andres Pajulat nutiseadmeid markeriga signeerimas. Vaata siit, kuidas digiallkirja antakse.

Päeva poole selgus, et tegu oli siiski aprillinaljaga ning nutt on Tallinna õuele ikkagi oodatud!

Päeva keskel avalikustas portaal Digitark vestluse nutiõpetajatega Gustav Adolfi Gümnaasiumist, kus selgus, et nutt on hoopis parim õpetaja ja õpilase abiline, kui seda oskuslikult ja hariduslikult kasutada.

Vaata siit, kuidas Gustav Adolfi gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere ja klassiõpetaja Maria Malozjomov Digitargas aru annavad, mis on nutt koolis.

Samal ajal toimus ka projekti "Targalt internetis" “Nutikalt netis” veerandfinaali mäng, milles selgus teine Tallinna koolide esindaja - Tallinna Kristiine Gümnaasium. Esimene esindaja oli Ehte Humanitaargümnaasium.

Ehte Humanitaargümnaasiumi võidust
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi võidust

Tallinna nutikuu püüab rahvaspordi vaimus tuua õpetajad, õpilased, kooli juhtkonna, vanemad ja kooli partnerid ühise laua taha, et arutada, kuidas nutti targemalt ja arukamalt saaks koolis ära kasutada.

Lisainfo: http://www.haridus.ee/nutikuu
FB kanal: https://www.facebook.com/groups/nutikuu/

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet