Eesti otsib parimat arvutimängu ideed


Avaldaja:Laura Vetik12. Mai 2016

Eestis arvutimängude disaini õpet alustanud ettevõtluskõrgkool Mainor ja mänguportaal http://level1.ee kuulutasid välja koolinoortele mõeldud ideekonkursi, leidmaks järgmist kodumaist arvuti- või mobiilimängu, millel on potentsiaali maailma vallutada.

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor arvutimängude disaini erialajuhi Kristi Ramoti sõnul on globaalse mängutööstuse aastane käive kasvanud ligi 100 miljardi dollarini, mistõttu on oluline, et valdkonnas tegutsemisest huvitatud Eesti noored teeksid oma esimesed sammud võimalikult varakult. “Abiturientidele suunatud konkursi eesmärk ongi innustada Eesti noori mängude ideid välja mõtlema ja edasi arendama, anda neile väärtuslikku tagasisidet ja juhised, kuidas potentsiaalsete mänguideedega on võimalik edasi minna,” selgitas Ramot ja lisas, et globaalse turu suurust arvestades võib just mõnest sellisest ideest kasvada välja kauaotsitud “Eesti Nokia”.

Parimate ideede esitajatele on välja pandud mängudisaini kiirkursus ettevõtluskõrgkoolis Mainor ja magusad auhinnad PlayStation Eesti ja Sony Centeri poolt.

Konkursil osalemiseks tuleb kuni 3-liikmelisel 16-19-aastastest koosneval tiimil esitada oma idee 12. juuniks. Erialaekspertidest koosnev žürii hindab mänguideede juures nende terviklikkust, uudsust ning potentsiaali mängutööstuses läbi lüüa ning kuulutab juba juuni keskel välja parimad.

Konkursitöö tuleb esitada eesti või inglise keeles, kirjeldades täpsemalt mängu ideed, toimimist, keskkonda ja platvormi, lisades näidisvisuaale ja 1-3 minuti pikkuse video, milles meeskond kirjeldab mängu oma sõnadega. Kui on juba olemas mängu demo, võib ka selle hindamisele esitada. Tööde esitamine, reeglid ja lisainfo leiab aadressilt http://eek.ee/mangud.

Allikas: Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor

Foto: Flickr, kasutaja Penn State, litsents CC BY-NC-ND 2.0

Samal teemal: