Sihtasutus Archimedes tutvustab Lõuna-Koreas esmakordselt Eesti haridust


Avaldaja:Madli Leikop07. Juuni 2016

Sellel nädalavahetusel tutvustab Sihtasutus Archimedes esmakordselt Lõuna-Korea pealinnas Soulis Eesti ülikoolide ingliskeelseid õppekavasid, stipendiume ning Eesti hariduse ja e-ühiskonna edulugusid.

Euroopa Komisjoni algatuse Study in Europe raames osaleb Archimedes üliõpilaste kahepäevasel värbamismessil ning viib läbi potentsiaalsetele uutele üliõpilastele infoseminarid Eesti hariduse ning õppimisvõimaluste tutvustamiseks. Lisaks arutatakse koostöövõimalusi Souli Riikliku Ülikooliga, mis kuulub Aasia kümne parema ning maailma 50 parima ülikooli sekka.

“Oluliste teemadena tulevad jutuks ka haridusturunduse jaoks olulised valdkonnad nagu vilistlasturundus, õppekavade arendus, tudengite mobiilsus ning koostöö tööandjatega,” kommenteeris kõrghariduse välisturunduse peaspetsialist Merili Reismann. “Lõuna-Korea ja Eesti on mõlemad oma e-teenuste arendamisel maailma tipus ning kasulik oleks ka omavahelised haridussuhted uuele tasemele viia.”

Lõuna-Korea on välistudengite valdkonnas üks Aasia suurimaid saatjariike ning võiks Eesti jaoks olla kõrge potentsiaaliga turg talentide värbamiseks. Hetkel omandab Eestis diplomit 22 Lõuna-Korea tudengit nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppes. Õppekavadest on korealaste seas kõige populaarsemad muusika ja esituskunstid, ärindus ja majandus ning füüsikalised loodusteadused. Lõuna-Korea kraadiõppe tudengeid õpib Eestis kolmes ülikoolis: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis. Lisaks toimetab aktiivselt Aasia Uuringute Koda Eestis ning TTÜs avas eelmisel aastal uksed Korea Insituut.

Sihtasutus Archimedes osaleb Lõuna-Korea tegevustes Euroopa Komisjoni initsiatiivi Study in Europe partnerina. 4.-5. juunil toimuval haridusmessil osaleb  57 eksponenti 21 riigist ning oodatakse kokku üle 2000 külastaja.

Lõuna-Korea on üks Euroopa Komisjoni algatuse Study in Europe prioriteetsest piirkondadest, kus Euroopa kõrgharidusruumi edaspidi tutvustatakse.

Allikas: SA Archimedese koduleht

Samal teemal: